اگزیم بانک چین حمایت از تجارت خارجی را افزایش داد

بانک اگزیم، بانک صادرات و واردات چین، حمایت مالی خود را در راستای تثبیت و ارتقای تجارت خارجی، که زیربنای اصلی اقتصاد است، افزایش داده است.
کد خبر : ۱۳۳۰۶۸
اگزیم

به گزارش خبرنگار بین‌الملل ایبِنا به نقل از شینهوا، بانک اگزیم، بانک صادرات و واردات چین، به عنوان بانک سیاست گذاری دولتی، حمایت مالی خود را برای تثبیت و ارتقای تجارت خارجی، که زیربنای اصلی اقتصاد است، افزایش داده است. وام‌های معوق این بانک برای تجارت خارجی تا پایان ماه آوریل به ۲.۵۵ تریلیون یوان (حدود ۳۷۷.۶۷ میلیارد دلار آمریکا) رسید که ۱۵۲ میلیارد یوان نسبت به ابتدای سال جاری افزایش یافته است.


این بانک وام دهنده در سال جاری اقداماتی مانند افزایش حمایت اعتباری، ارائه قیمت های متفاوت و حذف کارمزد تراکنش ها را به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای کاهش هزینه های تامین مالی برای شرکت های تجارت خارجی انجام داده است. تجارت خارجی چین از ظهور مجدد کووید-۱۹ آسیب دیده و آخرین داده ها نشان داد که رشد آن در ماه آوریل کند شده است. در راستای کمک به این بخش، کابینه چین در اوایل این هفته دستورالعملی را منتشر کرد که به خدمات پیشرفته برای شرکت‌های کلیدی تجارت خارجی و تدارکات بدون مانع محموله‌ها نیاز دارد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر