25 خرداد 1401 - 12:43
فرمانده انتظامی کل کشور:

۱۹ کانال و صفحه مجازی فعال در حوزه ارز فردایی مسدود شد

فرمانده انتظامی کل کشور گفت: پلیس از تاریخ ۱۱ خرداد ماه جاری طرح ویژه‌ای را در خصوص معامله ارز فردایی اجرا کرده که در این مدت منجر به شناسایی و مسدود شدن ۱۹ کانال و صفحات مجازی فعال در این حوزه شده است.
کد خبر : ۱۳۳۵۷۸
سردار اشتری

به گزارش ایبِنا؛ سردار حسین اشتری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در ستاد انتظامی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: در خصوص معاملات ارزی فردایی متاسفانه افرادی هستند که سودجویی می‌کنند و در این اوضاع و احوال اقتصادی به دنبال منافع شخصی خودشان هستند.


برخی سودجویان و معامله‌گران ارز با راه انداختن صفحات و کانال‌هایی در فضای مجازی قیمت ارز فردا را اعلام می‌کردند و باعث ایجاد آشفتگی در بازار ارز می‌شدند.


وی ادامه داد: از نظر قانون و بر اساس مصوبات اخیر سران قوا معاملات فردایی سکه و طلا ممنوع اعلام و به پلیس اجازه برخورد با متخلفان در این حوزه داده شد.


فرمانده انتظامی کل کشور گفت: معاملات فردایی یک حرکت غیرقانونی است و همه دستگاه‌های مسوول باید افرادی را که در این زمینه فعالیت دارند، شناسایی کنند ؛ پلیس با اشرافی که داشته اقدامات بسیار خوبی را در این زمینه انجام داده است.


وی تصریح کرد: پلیس از تاریخ ۱۱ خرداد ماه جاری طرح ویژه‌ای را در این خصوص اجرا کرده که منجر به شناسایی و مسدود کردن ۱۹ کانال و صفحات مجازی فعال در این حوزه شده است.


سردار اشتری اظهار داشت: افرادی که در زمینه ارز فردایی فعالیت می‌کردند توسط پلیس شناسایی و با هماهنگی دستگاه قضایی دستگیر و تحویل مسوولان قضایی شدند و مقادیر زیادی هم اسناد و مدارک و محتویات پرونده در اختیار ما است که با هماهنگی دستگاه قضایی رسیدگی لازم به این موضوع خواهد شد.


وی افزود: پلیس طی ماه‌های گذشته در امر مقابله با مخلان اقتصادی گام های خوبی را برداشته و کشفیات قابل ملاحضه‌ای را داشته‌ایم و این امر در موضوع آرامش بخشی به مجموعه اقتصادی کشور تاثیر گذار بوده است.


فرمانده انتظامی کل کشور گفت: ۶۵ متهم اصلی در زمینه معاملات فردایی شناسایی و دستگیر و حدود ۲ میلیون و ۳۰ هزار قطعه ارز غیرقانونی نیز کشف شده است.


وی بیان کرد: ما با برنامه‌ریزی خوبی که در آینده داریم در خدمت دولت هستیم تا دولت در این بخش به اهدافی که مدنظر آن است دست پیدا کند و همه کمک کنند که موجب رضایت مردم باشد و در این مقطعی که از نظر اقتصادی فشارهایی بر روی مردم است حداقل های را ما بتوانیم در اختیار مردم قرار دهیم و جلوگیری کنیم از کسانی که به دنبال منافع شخصی خودشان هستند و دارند بر مردم عزیز فشار وارد می‌کنند بتوانیم آرامشی را در این حوزه اقتصادی ایجاد کنیم.


سردار اشتری اظهارداشت: بعد از اجرای طرح اقتصادی جدید دولت، پلیس از تمام توان خود در جهت مقابله با سودجویان استفاده کرده و در این زمینه قرارگاه ویژه‌ای در این خصوص در فراجا تشکیل شده است.


وی ادامه داد: طی دو ماه اخیر یک‌هزار و ۲۰۰ تن کالای اساسی شامل روغن، آرد و گندم، نهاده دامی کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش ۵۰ درصدی داشته است.


فرمانده انتظامی کل کشور گفت: ارزش کالاهای کشف شده ۲۷ هزار میلیارد ریال بوده و همچنین پنج هزار و ۸۰۰ نفر به اتهام اخلال در معیشت مردم شناسایی و دستگیر شدند.


وی افزود: اجرای طرح اقتصادی توسط دولت در این حوزه با توجه به توانی که مجوعه انتظامی داشته کارهای خوبی صورت گرفته که مورد تقدیر کارشناسان اقتصادی، مردم عزیز و کسبه و بازارایان قرار گرفته و امیدواریم که بیشتر از گذشته در این حوزه فعالیتی داشته باشیم.


سردار اشتری تاکید کرد: برای آرامش بازار اقتصادی کشور همه ما باید کار کنیم که نتیجه آن آرامشی برای مردم عزیر باشد و ناملایمات اقتصادی کمتر به آنان فشار وارد کند.


وی در رابطه با کشفیات قاچاق سوخت اظهارداشت: در بحث قاچاق سوخت ما در استان‌های مرزی بویژه در شرق کشور یک برنامه‌ریزی مناسبی را داشتیم و پیشگیری کردیم از انتقال سوخت به خارج کشور و افراد مختلفی را هم شناسایی کردیم.


فرمانده انتظامی کل کشور گفت: پلیس چیزی حدود ۲۸ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی را طی ۲ ماه اخیر  کشف و تحویل مسوولان مربوطه داده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۷۱ درصد افزایش یافته است.


وی تصریح کرد: کسانی که به دنبال سودجویی از این طریق هستند بدانند که قانون، ضابطان و ماموران با شناسایی که دارند برخورد لازم را در این زمینه خواهند داشت.


سردار اشتری افزود: کمک مردم و اطلاع رسانی که آنان با پلیس دارند خیلی باعث پیشرفت کارهای ما شده و این همکاری و هم‌افزایی که بین مردم و پلیس وجود دارد باعث آرامش در این حوزه خواهد شد.


وی بیان کرد: خدا را شاکر هستیم که توفیق دیدار با مردم شریف سیستان و بلوچستان و همچنین همکاران عزیزمان در فرماندهی انتظامی و مرزبانیاین استان را نصیب ما کرد.


فرمانده انتظامی کل کشور گفت: امیدواریم که با توجه به ویژگی سیستان و بلوچستان و خدماتی که همکاران ما ارائه دادند طی ۲ ماه گذشته بتوانیم قدردان این عزیزان باشیم و کمبودها و خلاء هایی که وجود دارد را برطرف و تجهیزات لازم را در اختیار آنان قرار دهیم تا ماموریت خودشان را برنامه ریزی، با قوت و انسجام بیشتر انجام دهند.منبع: ایرنا


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر