اعتصابات کارکنان بخش ریلی انگلیس گسترده‌تر شد

دو اتحادیه دیگر در انگلیس که اعضای آن‌ها افراد شاغل در شبکه ریلی این کشور هستند، اعلام کرده‌اند که به اعتصابات اواخر ماه جاری میلادی خواهند پیوست.
کد خبر : ۱۴۰۳۳۶

به گزارش ایبِنا، به نقل از روزنامه گاردین، دو اتحادیه دیگر در انگیلس که اعضای آن‌ها افراد شاغل در شبکه ریلی این کشور هستند، اعلام کرده‌اند که به کارگران و کارمندان اتحادیه راه‌آهن، دریانوردی و حمل و نقل بریتانیا RMT خواهند پیوست و خواستار اعتصاب در اواخر ماه جاری میلادی خواهند شد که این امر فشار بیشتری را بر خدمات ریلی این کشور وارد خواهد کرد.

حدود ۲۵۰۰ نفر از اعضای انجمن کارکنان حقوق بگیر بخش حمل و نقل (TSSA)، از جمله سوزن‌بانان در روز‌های ۱۸ و ۲۰ اوت که همان روز‌هایی است که اعضای اتحادیه راه‌آهن، دریانوردی و حمل و نقل بریتانیا دست از کار خواهند کشید، اعتصاب خواهند کرد. البته افرادی که در سطوح مدیریتی هستند و کارکنان اضطراری را برای ادامه خدمات معرفی می‌کنند، در این اعتصاب شرکت نخواهند کرد.

اعضای اتحادیه یونایت نیز که به عنوان اپراتور اتاق کنترل برق شبکه راه آهن انگلیس فعالیت می‌کنند نیز در طی همین روز‌ها دست به اعتصاب خواهند زد. پیش از این، انجمن کارکنان حقوق بگیر بخش حمل و نقل انگلیس ماه گذشته پس از انجام یک رای گیری، خواستار اعتصاب در هفت شرکت اوپراتور قطار در روز‌های مذکور شده بود، اما از فراخوان اعتصاب برای شرکت نتوورک ریل خودداری کرده بود.

با این حال، این انجمن موضع خود را پس از اینکه اعلام کرد نتوانسته است تضمین روشنی در مورد امنیت شغلی و شیوه‌های کاری دریافت کند، تغییر داد. مانوئل کورتس، دبیر کل این انجمن، گفت که این اعتصاب تاثیر زیادی خواهد داشت.

وی گفت: اعضای ما صرفاً خواهان (حقوق) اولیه خود و برخورد عادلانه هستند یعنی اخراج نشدن از شغل خود، افزایش عادلانه دستمزد در مواجهه با بحران هزینه‌های زندگی و عدم مقررات‌زدایی دولتی از محیط کسب‌وکار. این مقام در ادامه افزود: هیچ کس درباره اقدامات اعتصابی ساده انگاری نمی‌کند، اما ما حق انتخاب نداریم... سوزن‌بان‌های ما نیرو‌هایی هستند که باید درباره آن‌ها فکری کرد. بدون آن‌ها شبکه ریلی کار نمی‌کند. قضیه به همین سادگی است.

اتحادیه یونایت نیز اعلام کرد که اعضای آن که مسئولیت مدیریت و کنترل منبع تغذیه شبکه ریلی را در انگلیس بر عهده دارند، سه سال است که افزایش حقوق نداشته‌اند.

 

منبع:تسنیم

 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر