21 شهريور 1401 - 15:29
وزیر اقتصاد اعلام کرد:

گشایش ۸ پرونده فساد با گزارش‌های مردمی/ پاداش سوت زنان به زودی واریز می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی در برنامه ۱۲۰ ثانیه اعلام کرد در روزهای اخیر و پس از ابلاغ دستورالعمل جدید گزارشگری فساد ۸ پرونده است که ۵ استان گشوده شده و در یکی دو مورد که گزارش ها تایید شده است پاداش ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان برای گزارشگر به زودی واریز می‌شود.
کد خبر : ۱۴۱۲۹۳

به گزارش ایبنا، سید احسان خاندوزی با تشریح جزئیات سامانه گزارش تخلفات زیر مجموعه‌های اقتصادی دولت اظهار کرد: دولت مردمی همانطور که درب اطلاعات ناگشوده را برای همه مردم ایران باز کرده تا همه محرم  و مطلع باشند که در شرکت‌های دولتی، بانک‌ها، ابربدهکاران بانکی و حوزه مالیاتی چه می‌گذرد، در حوزه نظارتی هم دست مدد خود را به سمت مردم دراز کرده است.


وی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل جدید گزارشگری فساد (سوت زنی) هر کدام از کارکنان دولت و همه مردم گزارشات تخلفات و فساد‌ها در زیر مجموعه وزارت امور اقتصادی داشته باشند می‌توانند، بصورت برخط  در سامانه سیستم مدیریت سوت زنی وزارت اقتصاد ثبت کنید.


وی با اشاره به اینکه اطلاعات از سوی کمیته‌ای صحت سنجی می‌شود، ادامه داد: دریافت و بررسی اطلاعات گزارشگر یا سوت زن تخلفات با حفظ کامل محرمانگی و  امنیت شغلی خواهد بود مگر اینکه گزارشگر فساد مایل به افشای آن باشد و در آن مورد کمک می‌کنیم که تقدیر رسانه‌ای صورت گیرد.


وزیر اقتصاد تأکید کرد: از محل عایدات سوت زنی، حداکثر ۳ درصد و تا سقف ۱ میلیارد تومن به عنوان پاداش در نظر گرفته می‌شود.


خاندوزی اعلام کرد: در همین روز‌های اول، ۸ مورد پرونده  از استان‌های فارس، آذربایجان، همدان، سیستان و بلوچستان و تهران گشوده شده است.

 

وی افزود: بررسی‌های لازم صورت گرفته و از بین پرونده‌های اعلامی، یکی _دو مورد تأیید شده است  و پاداش ۳۰ یا  ۴۰ میلیون تومانی برای  اطلاع دهنده این تخلفات در نظر گرفته شده که به زودی به حسابشان واریز خواهد شد.

 

وی در پایان گفت: اگر یک مأمور دولتی تخلف کند و یا چشم روی فساد ببندد ۸۵ میلیون ایرانی با چشم باز، اتاق شیشه‌ای برای ساختن جامعه عاری از فساد بسنده خواهد بود.

 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر