عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با ایبِنا مطرح کرد؛

تسهیل ورود سرمایه به بورس با ۱۰ برابر شدن سقف تراکنش کارگزاری‌ها

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات گفت: تغییر در سقف تراکنش کارگزاری‌ها به خرید و فروش راحت کمک خواهد کرد و به این ترتیب تقاضا‌های موجود در بازار بورس زودتر به بازار وارد می‌شود.
کد خبر : ۱۴۲۰۲۲

جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و نماینده مردم شیراز و زرقان در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره تسهیل‌گری در بازار سرمایه با ۱۰ برابر شدن سقف تراکنش کارگزاری‌ها گفت:یکی از معضلات و مشکلاتی که اکنون وجود دارد، حجم سرمایه‌هایی است که در حال خروج از بورس است، بنابراین برای ورود سرمایه به این قسمت باید تسهیلاتی وجود داشته باشد تا کارگزاری‌ها بتوانند هم صاحب تراکنش بیشتری شوند و هم راحت‌تر برای متقاضیان سهام را خریداری کنند. شاید این کار بخشی از مشکلات را برطرف سازد.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در این خصوص تصریح کرد: بخش عمده‌ای از مشکلات کشور در زمینه بازار سرمایه ناشی از شکل گرفتن حباب است. این بحث به قدری تاثیر گذار بود که شاید به راحتی نتوان آن را برطرف ساخت، ولی انتظار براین است که بورس حداقل یک رشد تدریجی را به دنبال داشته باشد.


نماینده مردم شیراز و زرقان در ادامه اظهار داشت: شرایط فعلی بازار بورس نشان از این دارد که حمایت‌های لازم از این بازار انجام نمی‌شود. باید درباره به ثمر نشستن مباحث و موضوعات تخصصی در این زمینه تلاش بیشتری شود.


قادری در ادامه اضافه کرد: این کار‌ها باید هم از طریق وزارت اقتصاد وهم بازار‌های موازی صورت گیرد. وقتی اذعان داریم که مطمئن‌ترین شیوه و روش سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در بورس است و مردم را تشویق می‌کنیم تا از این طریق دارایی‌ها خود را وارد بخش تولید کنند، باید تمام امکانات و ظرفیت‌هایی که وجود دارد را به خدمت بگیریم تا معضلات و مشکلات بازار بورس برطرف شود.


وی در این رابطه افزود: رفتار‌های کج‌دار و مریز نمی‌تواند مشکل بورس را حل کند امیدوارم با فروکش کردن ناآرامی‌ها اخیر در کشور از تاثیر منفی بر بازار کاسته شود، زیرا مردم در شرایط نامطمئن سرمایه خود را در بازاری خواهند برد که راحت‌تر به نقدینگی تبدیل شود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر