پیش بینی انقباض اقتصادی در یک کشور اروپایی

پیش بینی انقباض اقتصادی در یک کشور اروپایی
آمارها نشان میدهد که سفره مردم اتحادیه اروپا در حال کوچک شدن است و چشم انداز آن حداقل در کوتاه مدت تیره و تار است.
کد خبر : ۱۴۳۶۵۵

به گزارش ایبِنا و به نقل از راشاتودی، داده‌های رسمی نشان میدهد که اقتصاد فنلاند رو به نزول است و تولید ناخالص داخلی این کشور در ماه جولای تا ماه سپتامبر ۳ دهم درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش داشته است.

ساموهاکالا، مدیر بخش آمار اعلام کرد که مصرف کالا‌هایی مانند غذا و سوخت از اواسط سال ۲۰۲۱ در این کشور کاهش یافته است امااکنون مصرف کالا‌هایی مانند لباس و کفش به دلیل ضعف درآمد‌ها به شدت کاهش یافته است.

این گزارش تاکید می‌کند که رکود اقتصادی در این کشور به دلیل کاهش شدید مصرف است.

در این میان اقتصاددانان به کاهش رشد در ماه‌های بعدی هم تاکید دارند به طوری که «تیمو هیرونن» اقتصاددان ارشد هلسینکی در توییتر خود نوشت: انتظار داریم در سه ماهه چهارم سال هم شاهد انقباض اقتصادی در این کشور باشیم که از نظر فنی به معنای رکود اقتصادی برای فنلاند است.

اقتصاددانان انتظار دارند که رکود در فنلاند تا سال ۲۰۲۳ ادامه یابد همچنین گزارش اخیر آکسفورد اکونومیک هم نشان می‌دهد که چشم انداز اقتصادی در این کشور در کوتاه مدت هم تیره و تار است.

هر چه بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را افزایش می‌دهد تورم در این منطقه درسطوح بالاتر هم افزایش می‌یابد، درآمد‌های واقعی کاهش یافته و اعتماد عمومی افت پیدا می‌کند.

سیاست نرخ بهره در اروپا و آمریکا که با هدف کاهش نرخ تورم از سوی سیاستمداران آن‌ها آغاز شد نتوانسته هدف آن‌ها را محقق کند و به اذعان نهاد‌های بین المللی اکنون سایه رکود را بر سر این دو قاره گسترانده است به طوری که پیش بینی شده در سال جدید میلادی تعداد کشور‌های اروپایی که وارد رکود اقتصادی می‌شوند دو رقمی شود.

صندوق بین المللی پول هم اعلام کرده بود که بهار آینده آمریکا وارد رکود اقتصادی خواهد شد.

 

 

ارسال‌ نظر
شاکر
Iran (Islamic Republic of)
۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۸
۰
چشم انداز تیره و تاره
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸
۰
عاقبت پیروی از آمریکا نابودی هست
فیلم و پخش زنده
بیشتر