26 آذر 1401 - 18:43

سپرده‌های بانکی برخلاف جوسازی‌ها افزایش یافت

کل مانده تسهیلات و سپرده‌های ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در پایان آبان ماه ۱۴۰۱ بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است.
کد خبر : ۱۴۴۳۰۷

به گزارش ایبِنا، رسانه‌های معاند در آخرین اقدام خرابکارانه به اقتصاد زوم کرده و از مردم خواستند پول خود را از شبکه بانکی خارج کنند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد در آبان ماه سپرده‌های بانکی افزایش یافته است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی کل مانده تسهیلات و سپرده‌های ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان آبان ماه ۱۴۰۱ افزایش بیش از ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.

در آمار سپرده، تهران در مقام اول بوده و توانسته میزان خالص (بعد از کسر سپرده قانونی) ۳،۱۵۲،۰۵۴ میلیارد تومان سپرده کسب کند.

 

علی رغم جوسازی ها، سپرده‌های بانکی افزایش یافت

 

استان اصفهان در مقام دوم کسب سپرده بانکی قرار داشته و اختلاف زیاد ۹۰ درصدی با تهران دارد، این استان توانسته مبلغ ۳۰۱.۴۷۸ میلیارد تومان سپرده کسب کند. استان‌های خراسان رضوی، مازندران و فارس نیز در رده‌های بعدی قرار دارند.

کل سپرده شبکه بانکی در استان‌ها ومناطق تجاری به میزان ۵،۸۶۳،۷۹۵ میلیارد تومان بوده که از این میزان ۵۴ درصد مختص تهران و مابقی مربوط به استان‌ها و مناطق تجاری است، البته بسیاری از شرکت‌های سراسر کشور در تهران دفتر داشته و به این جهت طبیعی است که تهران بیشترین سپرده را از آن خود کند.

در تسهیلات نیز استان تهران در رتبه نخست قرار داشته و شبکه بانکی به میزان ۲،۸۵۴،۶۶۹ میلیارد تومان به تهران تسهیلات داده است، کل تسهیلات شبکه بانکی ۴،۸۳۲،۶۸۴ میلیارد تومان بوده که تهران با دارا بودن ۵۹ درصد تسهیلات بانکی مقام نخست را کسب کرده است.


همچنین مانده کل تسهیلات نسبت به آبان سال گذشته ۳۳.۶ درصد و نسبت به پایان سال قبل ۱۶.۷ درصد افزایش داشته است.

 

علی رغم جوسازی ها، سپرده‌های بانکی افزایش یافت

 

جدول بالا اطلاعات دقیقی را در این باره داده است.

 

منبع: مهر

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر