در گفتگو با ایبِنا تشریح شد؛

آخرین وضعیت لایحه بودجه ۱۴۰۲

عضو کمیسیون انرژی مجلس آخرین وضعیت بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ در مجلس را تشریح کرد.
کد خبر : ۱۴۴۹۹۷

هادی بیگی نژاد نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایبِنا درباره آخرین وضعیت لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ به مجلس ارسال شده اما در مجلس اعلام وصول نشده و هنوز در اختیار نمایندگان قرار نگرفته است.


وی افزود: تاکید مجلس بر این است که دولت باید ابتدا لایحه برنامه پنج ساله هفتم توسعه را به مجلس برای تصویب ارائه کند و بعد بودجه با توجه به قانون برنامه در مجلس بررسی و تصویب شود و دولت هم عنوان می‌کند که در این صورت زمانی برای بررسی بودجه باقی نخواهد ماند و کشور دچار مشکل خواهد شد.


نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر ما بخواهیم ابتدا لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ را در مجلس مورد تصویب قرار دهیم و بعد لایحه برنامه توسعه مورد بررسی قرار گیرد دولت باید برای تمدید چند ماهه قانون برنامه ششم از رهبر معظم انقلاب اذن و اجازه بگیرد.


بیگی‌نژاد خاطرنشان کرد: راه دیگر این است که لایحه برنامه هفتم توسعه ابتدا در مجلس مورد بررسی و تصویب قرار گیرد و ما برای ماه‌های ابتدایی سال آینده بودجه چند دوازدهم تصویب کنیم و بعد لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ را با توجه به قانون برنامه در مجلس تصویب کنیم.

نویسنده: عباسی مزار
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر