09 بهمن 1401 - 20:44

آغاز عرضه گوشت با قیمت دولتی

عرضه گوشت تولید داخل در ۷ هزار فروشگاه تعاونی کشور با قیمت حداکثر ۱۵۵ هزار تومان آغاز شد.
کد خبر : ۱۴۶۱۱۳

به گزارش ایبِنا، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران گفت: با همکاری وزارت جهاد کشاورزی تولید گوشت داخل را بدون محدودیت بین مردم توزیع می‌کنیم و پیش‌بینی می‌شود قیمت بازار به زیر ۲۰۰ هزار تومان در هر کیلو کاهش یابد.ارسلان قاسمی افزود: از روز گذشته گوشت تولید داخل را با همکاری وزارت جهاد کشاورزی در ۷ هزار فروشگاه تعاونی مصرف کشور توزیع می‌کنیم و پیش‌بینی می‌شود قیمت بازار طی مدت کوتاه به کمتر از کیلویی ۲۰۰ هزار تومان برسد.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران اظهار داشت: این گوشت‌ها تولید داخل است و در داخل کشور کشتار شده و به صورت منجمد کیلویی ۱۴۲ تا ۱۵۵ هزار تومان در فروشگاه‌های تعاونی مصرف کشور عرضه می‌شود.
به گفته این مسئول؛ این تفاوت قیمت بسته به اینکه گوشت گوسفندی یا گوساله و یا اینکه کدام بخش دام است، فرق می‌کند.
قاسمی با بیان اینکه در شرایط جنگ هم تعاونی‌ها توانستند قیمت‌ها را در بازار متعادل کنند، گفت: این بار هم به کمک توزیع و بازار آمدیم تا با عرضه مویرگی در شبکه‌های تعاونی کشور قیمت را کاهش دهیم.
وی افزود: علاوه بر ۷ هزار فروشگاه تعاونی مصرف کشور، اتحادیه‌های فرهنگی، کارگری و اتحادیه‌های مختلف با معرفی اتاق تعاون ایران می‌توانند برای توزیع بین کارمندانشان گوشت دریافت کنند.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران این را هم گفت که توزیع در فروشگاه‌ها به صورت نامحدود انجام می‌شود و البته اتاق تعاون برحسن اجرای کار نظارت می‌کند.
به گفته این مسئول هنوز ارزیابی دقیقی از اینکه روزانه چقدر در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود وجود ندارد، اما ۴۰۰ تن نیاز گوشت تهران است که کاملا تامین می‌شود و البته در استان‌ها هم مشکل تامین وجود ندارد.
قاسمی افزود: در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و خراسان شمالی و اصفهان دام مازاد دام خریداری و کشتار شده و بین مردم توزیع می‌شود.
وی عنوان کرد: توزیع نامناسب گوشت مهم‌ترین عامل گرانی اخیر بوده که با توزیع در تعاونی‌های مصرف کشور این نقیصه بهبود می‌یابد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر