02 فروردين 1402 - 11:12
کارشناس بازار سهام در گفتگو با ایبِنا:

بورس ۱۴۰۲ در دستان شاخص‌ساز‌ها خواهد بود

یک کارشناس بازار سهام گفت: در سال ۱۴۰۲ سهم‌های شاخص‌ساز بیشترین رشد را تجربه خواهند کرد.
کد خبر : ۱۴۷۴۱۶

یگانه اقبال نیا، در گفتگو با خبرنگار ایبِنا، گفت: بازارسهام در سال آینده در دستان سهام‌ شاخص‌ساز و صادرات محور خواهد بود.


اقبال نیا تصریح کرد: از بین گروه‌های صادرات محور یعنی گروه‌های پالایشی، محصولات شیمیایی و فلزاتی‌ها، گروه فلزات اساسی به لیدری فولاد و فملی بیشتر از سایر گروه‌های صادرات محور رشد خواهند کرد.


این کارشناس بازار سهام بیان داشت: گروه دومی که در سال آینده رشد بسیار خوبی را تجربه خواهند کرد، گروه‌های کوچک تولیدی هستند که از تورم داخلی کشور بیشترین بهره را می‌برند، این شرکت‌ها شامل نماد‌های غذایی‌ها، دامپروری‌ها، دارویی‌ها است.


این تحلیل‌گر بازار‌های مالی عنوان کرد: رشد گروه فلزات اساسی دلیل بنیادی دارد، زیرا از یک طرف قیمت جهانی این فلزات رو به افزایش است و از طرف دیگر تقاضا جهانی برای این محصولات زیاد است و شرکت‌های تولید کننده فلزات اساسی با افزایش صادرات می‌توانند بازدهی معقولی را بدست بیاورند.


بازار سهام برای این که به رشد خود در سال ۱۴۰۲ ادامه دهد به ثبات بازار ارز نیازمند است، بنابراین هر چه که ثبات بازار ارز بیشتر فراهم شود به همان میزان بازار سهام بیشتر رشد خواهد کرد.

نویسنده: مرتضی ابراهیمی
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر