10 اسفند 1401 - 12:51
ایبِنا بررسی کرد؛

شاخص کل بورس ۱۶ هزار واحد عقب نشست

شاخص کل بورس در روز چهارشنبه ۱۰ اسفند ماه ۰.۸۹ درصد افت کرد.
کد خبر : ۱۴۷۴۲۸

به گزارش خبرنگار ایبِنا، شاخص کل بازار بورس امروز ۱۶ هزار واحد افت کرد و روی یک میلیون و ۸۲۱ هزار واحد ایستاد. بدین ترتیب در این روز شاخص کل بازار سرمایه ۰.۸۹ درصد افت کرد.


شاخص هم وزن نیز ۹۲۴ واحد ریزش کرد و در کانال ۵۳۷ هزار واحدی ایستاد.


در این بازار ۷۵۴ هزار معامله به ارزش ۹۰ هزار و ۶۴۲ میلیارد ریال انجام شد.


در این روز به ترتیب نماد‌های فولاد، شستا، فملی، شبندر و شتران بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار سرمایه داشتند و عامل افت بازار سرمایه شدند.


در مقابل نماد‌های کچاد، رمپنا، اخابر و وبانک بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار سهام برجای گذاشتند.


از ابتدای هفته جاری شاخص کل بورس روند رو به رشدی را تجربه کرده بود، به طوری که از شروع ابتدای هفته جاری تا روز سه‌شنبه (۹ اسفند) شاخص کل بورس بیشتر از ۱۰ درصد تقویت شده است، اما در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص کل بورس اندکی اصلاح کرد.


در آخرین روز معاملاتی هفته گروه فلزات اساسی با لیدری نماد فولاد بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داد.


دومین گروهی که بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده است، گروه خودرو بود. این روز‌ها خبر‌های مختلفی در مورد این گروه می‌شونیم، مانند قرعه کشی خودرو‌های وارداتی و همچنین قرعه کشی بزرگ خودرو‌های داخلی از این دست خبر‌ها است.


سومین و چهارمین گروهی که بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده است، گروه‌های صادرات محور محصولات شیمیایی و پالایشی‌ها هستند.

 

شاخص کل بورس ۱۶ هزار واحد عقب نشست

ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۳
۰
سازمان بورس باید قانونی را تنظیم و تصویب نمایند که بر اساس آن هر خریدار سهمی اولا" برایش امکان خرید کمتر از ۵ میلیون تومان و یا حداقل ۱۰ هزار سهم ،وجود نداشته باشد .ثانیا" هر شخصی وقتی سهمی را خرید ، فروش آن حداقل تا ۶ ماه امکان پذیر نباشد. اگر اینگونه قوانینی را وضع کنند ، نوسانگیران که باعث قرمز و منفی شدن بورس و فرابورس میشن ، از گردونه و چرخه ی معاملات حذف خواهند شد.
فیلم و پخش زنده
بیشتر