04 ارديبهشت 1402 - 09:31

خبر خوش وزیر اقتصاد برای متولدین ۱۴۰۱

والدین متولدین ۱۴۰۱ از امروز می‌توانند برای دریافت سهام نوزادان خود بدون مراجعه حضوری و ازطریق درگاه ملی دولت هوشمند اقدام کنند.
کد خبر : ۱۴۹۴۶۲

به گزارش ایبِنا، سیداحسان خاندوزی؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با بخش خبری ۲۱ سیما اظهار کرد: ماده ۱۱ قانون جوانی جمعیت، وزارت اقتصاد را مکلف کرده بود برای نوزادان تازه متولد شده سهامی را اختصاص دهد که این عدد برای متولدین سال ۱۴۰۱ یک و نیم میلیون تومان سهام به ازای هر فرد است؛ با توجه به اینکه منابع این مصوبه فراهم شده است، هماهنگی‌های بین دستگاه‌ها یعنی سازمان بورس اوراق بهادار و ثبت احوال کشور انجام شده و به دلیل اینکه بستر برای آنکه مردم بدون مراجعه و به راحتی این سهام را دریافت کنند کمی زمان می‌برد، حالا این بستر فراهم شده و به مناسبت عید سعید فطر متولدین ۱۴۰۱ می‌توانند از این امکان استفاده کنند.

 

وی گفت: هر کدام از والدین متولدین سال ۱۴۰۱ می‌توانند به درگاه ملی دولت هوشمند به نشانی my.gov.ir مراجعه کنند و از طریق شماره گوشی همراه خود کد یکتایی را دریافت و بعد وارد حوزه خدمات و مشاوره‌های فرزند آوری می‌شوند، اسامی تمام متولدین سال ۱۴۰۱ وجود دارد و از آن طریق اقدام می‌کنند.

 

وزیر اقتصاد همچنین ادامه داد: برای آنکه مراجعه یکباره صورت نگیرد از امروز ابتدا برای نوزادان سه ماه اول سال ۱۴۰۱ ابتدایی در نظر گرفتیم که به سرعت از طریق سامانه کد یکتا دریافت کنند و ثبت نام سجامی آن از طریق دستگاه حاکمیتی صورت خواهد گرفت و یکی از سهام مربوط به صندوق‌های قابل معامله را پدر یا مادر انتخاب می‌کنند.

 

وی درباره متولدین ۱۴۰۰ گفت: اجرای ماده ۱۱ قانون از مهر ۱۴۰۰ لازم الاجرا بود، اما چون منابع اجرا از سوی سازمان برنامه تامین نشد، با تامین منابع برای متولدین ۱۴۰۱ اجرا می‌شود.

 

وزیر اقتصاد گفت: این سهام تا ۲۳ سالگی به نام خود نوزادان باقی می‌ماند و با تجمیع سود آن در واقع سرمایه ارزشمندی برای تشکیل زندگی یا اشتغال افراد ایجاد می‌کند که در ۲۴ سالگی می‌توانند از آن استفاده کنند.

 

ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸
۰
با سلا م باتشکر که این سهام را اعطا می فرمائید . آیا متولدین سالهای قبل متولد این کشور نیستند واز جمعیت ایران حساب نمی شوند؟
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۷
۰
وجدانا این چه نوع قانون نوشتن است از خصوصیت قوانین عادلانه بودن است و دولت و قانون نباید برای شانس و اتفاق مزیتی برای افراد ایجاد کنند ،ایا فرزندانی که در سال ۱۴۰۱ متولد شدند هزینه بیشتری از بچه های ما که حالا مدرسه می روند دارند .اینکه فرزندان من سال های قبل به دنیا امدن چه گناهی دارند که از هیچ مزیتی چون وام کم بهره ،خودرو ،و حالا سهام بهره ای نبرند
نگاهی بیندلزید به قوانین نویسی سال های ۱۳۲۰ که چقدر جامع بود که تا حالا منشا رفتار و پایداری سازمان ها و ارگان های مختلف است
فیلم و پخش زنده
بیشتر