12 خرداد 1402 - 14:33
تحلیلگر اقتصادی مطرح کرد؛

دیدار فرزین و رئیس صندوق بین المللی پول اتفاق بزرگ و کم‌سابقه‌ای است

کارشناس اقتصادی معتقد است دیدار رئیس کل بانک مرکزی کشورمان با رئیس صندوق بین المللی پول رویداد بزرگ و کم سابقه‌ای در این عرصه بود.
کد خبر : ۱۵۱۲۹۰

به گزارش ایبِنا؛ «سید عزیز آرمن» استاد دانشکده اقتصاد در خصوص دیدار «محمدرضا فرزین» رئیس کل بانک مرکزی با رئیس صندوق بین المللی پول در واشنگتن و همچنین امکان دسترسی سریع به ۶.۷ میلیارد دلار از منابع موجود ایران در این صندوق، گفت: هر خبر مثبتی در این خصوص با توجه به شرایط کنونی ما اتفاقی بزرگ، اثرگذار و آرامش بخش است. به ویژه تاثیر آن بر روابط اقتصادی، سیاسی و تجاری ما در عرصه بین‌المللی و حتی بازار و کسب و کارهای داخلی که می‌تواند امیدواری زیادی را در این بخش ایجاد کند.

 

وی ادامه داد: از سوی دیگر می‌توان این دیدار را در گسترش روابط مسئولان کشورمان با مقامات و مجامع بین‌المللی بزرگ دنیا و همچنین آرام و باثبات شدن شرایط در اقتصاد ایران بسیار تاثیرگذار خواند. این رویداد کم‌سابقه را به نوعی می‌توان فتح الباب آغاز دیدارهای رسمی مسئولان بلند پایه ایران و با همتایان خود در عرصه بین‌المللی در آینده دانست.

 

این استاد اقتصاد به دسترسی سریع به ۶.۷ میلیارد دلار از منابع موجود ایران در صندوق بین‌المللی پول اشاره کرد و گفت: هر چند این مبلغ در مقایسه با دارایی ما در خارج از کشور، مبلغ زیادی نیست، ولی اصل موضوع بسیار ارزشمند و امیدوارکننده است.

 

وی تاکید کرد: بی‌تردید این دیدارهای مهم و تاریخی اگر استمرار داشته باشد موج مثبتی را در اقتصاد ایران به وجود خواهد آورد و زمینه ساز روابط بعدی ما در عرصه بین‌المللی خواهد بود. همچنین این دیدار افق مثبت و روشنی برای کارگزاران و فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران تلقی می‌شود که با وجود نوسانات نرخ ارز و تورم، نیاز به اطمینان و آرامش بیشتری در بازار دارند.

 

آرمن در پایان گفت‌وگو با ایرنا گفت: برای تحلیل سفر رئیس کل بانک مرکزی کشورمان به واشنگتن و دیدارهای او با مقامات صندوق بین‌المللی پول باید منتظر جزئیات بیشتر باشیم تا بتوانیم این اتفاق امیدبخش را به خوبی ارزیابی کنیم.

 

ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۸
۰
بعد از دو سال با آمدن دولت سیزدهم روی کار چندین اتفاق برزگ و خوب در سیاست خارجی در حال وقوع هست که اگر عزم دولت در حل مشکلات باشد که هست یکی رابطه با عربستان دانش تا..مصر و.دیگری پیشرفت در مذاکرات هسته ای است که نشانه بارز گشایش اقتصادی و مذاکره با صندوق بین المللی پول است که آمید داریم عقلانیت سیاسی جای احساسات را بگیرد
فیلم و پخش زنده
بیشتر