24 مرداد 1402 - 12:21
ایبِنا بررسی کرد:

فردا نهمین عرضه اولیه سال برگزار می‌شود

فردا (چهار شنبه ۲۵ مرداد) عرضه اولیه سهام شرکت مولد نیروگاهی تجارت فارس به روش ترکیبی انجام می‌شود.
کد خبر : ۱۵۳۹۹۶

به گزارش خبرنگار ایبِنا، نماد بمولد با میزان حداکثر سهمیه هر فرد ۱۳۰۰ سهم عرضه می‌شود.


میزان عرضه این شرکت ۱۰ ردصد است که ۴ درصد به صندوق‌ها و ۶ درصد به عموم تعلق می‌گیرد.


تعداد کل سهام قابل عرضه ۸۴۷ میلیوم و ۱۰۰ هزار سهم است که ۳۳۸ میلیون و ۸۴۰ هزار سهم به صندوق‌ها و ۵۰۸ میلیون و ۲۶۰ هزار سهم به عموم مردم تعلق می‌گیرد.


قیمت ارزش گذاری هر سهم ۶۴۵۴ ریال است.


"بمولد" به روش جدید ترکیبی عرضه شده است یعنی ۴ درصد به صندوق‌ها عرضه، و توسط آن‌ها کشف قیمت انجام می‌گیرد. سپس در مرحله بعدی ۶ درصد سهم شرکت به حقیقی‌ها (به هر کد حداکثر ۱۳۰۰ سهم) عرضه می‌شود.

 

 

فردا نهمین عرضه اولیه سال برگزار می‌شود

 


مولد نیروگاهی تجارت فارس در سال ۱۳۹۰ از طریق ردّ دین در چارچوب اصل ۴۴ قانون اساسی به بانک تجارت واگذار شد و این مجموعه در زمینی به مساحت تقریبی ۱۰۷ هکتار در جنوب شرقی شهر شیراز قرار گرفته است. سرمایه «بمولد» ۸ میلیارد و ۴۷۱ هزار میلیون ریال و سال مالی شرکت پایان آذرماه است.


مجموع ظرفیت تولید انرژی الکتریکی «بمولد» به میزان ۱۰۳۵ مگاوات ساعت است که توسط ۶ مولد گازی و سه مولد بخار از نوع سیکل ترکیبی به دست می‌آید و انرژی تولیدشده به ایستگاه‌های فوق توزیع برق به مجاورت مصرف‌کنندگان و مشترکان برق انتقال داده می‌شود.


طی سه‌ماهه نخست سال جاری، ۲.۴ درصد رشد تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته در «بمولد» محقق شده و طی ۴ سال اخیر روند صعودی در تولید انرژی را رقم‌زده است.


طی سال ۱۴۰۱ مجموع فروش برق «بمولد» رشد ۴۰ درصدی داشته و به ۵۰۵ میلیارد تومان رسیده است. ضمن آنکه این مجموعه در دو سال گذشته در درآمدزایی و بهینه‌سازی فروش، بسیار خوب عمل کرده است.


لازم به ذکر است که در عرضه اولیه قبلی یعنی عرضه اولیه فن‌افز یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۷۲۸ نفر شرکت کردند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر