آمار بیکاری در انگلیس به بالاترین رقم در ۲ سال اخیر رسید

آمار بیکاری در انگلیس به بالاترین رقم در ۲ سال اخیر رسید
دفتر آمار ملی انگلیس (ONS) گزارش داد که نرخ بیکاری در این کشور به بالاترین سطح خود در حدود دو سال گذشته رسیده است.
کد خبر : ۱۵۴۰۱۴

به گزارش ایبِنا، به نقل از راشاتودی، دفتر آمار ملی انگلیس (ONS) روز سه شنبه گزارش داد که نرخ بیکاری در بریتانیا به بالاترین سطح خود در حدود دو سال گذشته رسیده است.

این دفتر تأکید کرد که افزایش نرخ بیکاری در بریتانیا عمدتاً ناشی از افزایش تعداد افرادی بوده است که تا شش ماه در این کشور شغلی نداشته‌اند.

بر اساس این گزارش، نرخ بیکاری در انگلیس در مقایسه با ۴ درصد ثبت شده در سه ماه منتهی به پایان ماه مه، به ۴.۲ درصد رسیده است و تعداد موقعیت‌های شغلی خالی با ۶۶ هزار کاهش به ۱.۰۲ میلیون موقعیت شغلی رسیده است.

در عین حال، دستمزد‌ها با افزایش دستمزد بخش خصوصی به ۸.۲ درصد رسیده که بیش از معیار اصلی محاسبه نرخ تورم افزایش نشان می‌دهد.

این گزارش حاکی است که متوسط درآمد هفتگی در این کشور، بدون احتساب پاداش‌ها، به نرخ رشد سالانه ۷.۸ درصد رسید و به بالاترین رقم خود رسید.

با این حال، سرعت افزایش قیمت‌ها در بریتانیا از رشد دستمزد پیشی گرفت و این به معنای کاهش ارزش دستمزد برای جمعیت شاغل این کشور بود.

این کشور همچنان در چنگال بحران شدید هزینه‌های زندگی به سر می‌برد و نرخ تورم بالاتری نسبت به سایر کشور‌های بزرگ اروپایی دارد.

تورم سالانه در بریتانیا در حال حاضر ۷.۹ درصد است که بالاترین نرخ در میان کشور‌های گروه ۷ محسوب می‌شود.

برچسب ها: انگلیس بیکاری
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر