13 آبان 1402 - 10:25
نماینده مجلس در گفت‌وگو با ایبنا؛

سیاست تثبیت، بازار ارز را حفظ کرد

یک نماینده مجلس گفت: دشمنان از طریق توطئه‌های خود سعی در ایجاد تنش در بازار ارز داشتند، اما تلاش‌های آن‌ها بی‌نتیجه ماند. 
کد خبر : ۱۵۶۷۵۴

سید کاظم موسوی؛ نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ایبنا اظهار کرد: در هفته‌های گذشته دشمنان به بهانه عملیات طوفان الاقصی تلاش داشتند نوسان و تنش‌های زیادی را در کشور ایجاد کنند که ناکام ماندند.


وی افزود: آن‌ها درصدد بودند تا اینگونه القا کنند که هزینه عملیات طوفان و الاقصی را ایران پرداخت می‌کند و نوسانات ارزی در بازار ارز نیز به همین دلیل ایجاد شده است.


موسوی با بیان اینکه بازار ارز کشور در شرایط خوبی به سر می‌برد، تاکید کرد: در یک سال گذشته ما با اقدامات بانک مرکزی مانند راه‌اندازی مرکز مبادله ارز و طلای و همچنین اجرای سیاست تثبیت شاهد ثبات در بازار ارز کشورمان بوده‌ایم و تلاش‌های اخیر دشمنان برای ایجاد نوسان در بازار ارز نتیجه‌ای برای آن‌ها در پی نداشت و در عرض چند روز نوسانات شدید اولیه فروکش کرد.


موسوی خاطرنشان کرد: بازار ارز در وضعیتی قرار دارد که عوامل خارجی نمی‌توانند آن را دچار نوسان همیشگی و تلاطم‌های شدید کنند، واقعیت این است که این فضاسازی و جوسازی‌های روانی به طور مقطعی بر بازار ارز و نوسانات قیمتی تاثیر گذار است. خوشبختانه وضعیت بازار ارز کشور خوب است به طوری که در نیمه اول امسال ارز در کانالی مشخص نوسان داشته و پیش‌بینی می‌شود با فروکش کردن تحولات سیاسی منطقه، نوسان جدی دیگری تا پایان سال نداشته باشیم. 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر