قیمت جهانی طلا چقدر شد؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۱۹۸۶ دلار و ۳ سنت رسید.
کد خبر : ۱۵۶۸۲۸

به گزارش ایبنا به نقل از رویترز، پایین آمدن ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا پس از اجلاس فدرال رزرو این کشور و احتمال افزایش دوباره نرخ بهره ارزش طلا را بالا برد، اما این افزایش قیمت محدود بوده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۱۹۸۶ دلار و ۳ سنت رسید.

بانک مرکزی آمریکا مطابق آنچه انتظار می‌رفت نرخ بهره را در اجلاس روز چهارشنبه ثابت نگه داشت، اما از احتمال افزایش دوباره آن خبر داد.

تاجران ۸۰ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره در ماه دسامبر هم تغییری نداشته باشد، اما فدرال رزرو از اواسط سال آینده میلادی دوباره تغییراتی انجام دهد.

این سناریو ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا را پایین آورده و به سود طلا بوده است. اما تاجران بیشتر به سرمایه‌های کم خطر‌تری مانند بازار بورس روی آورده‌اند که باعث شده افزایش قیمت طلا محدود باشد.

تمرکز سرمایه‌گذاران در حال حاضر بر اطلاعات اقتصادی آمریکا و لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی این کشور است که قرار است امروز منتشر شود. هرگونه نشانه‌ای از تقویت بازار کار در آمریکا احتمال افزایش دوباره نرخ بهره را بالاتر می‌برد. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا همچنین اعلام کرد این بانک راه طولانی برای رسیدن به هدف تورم ۲ درصدی در پیش دارد و در حال حاضر هدف آن یک تورم بالای ۵ درصد تا حداقل پایان سال آینده میلادی است.
در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۲۰ درصد کاهش به ۲۲ دلار و ۸۰ سنت رسید و پلاتین با ۰.۲۹ درصد افزایش ۹۲۷ دلار و ۹۹ سنت معامله می‌شود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر