01 آذر 1402 - 12:33
مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد؛

پرداخت ۱۶۲ همت تسهیلات ودیعه مسکن، ازدواج و فرزند در ۸ ماه/ ۱۱۴ درصد تسهیلات ازدواج محقق شد

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: امسال ۱۶۲.۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات به یک میلیون و ۳۶۶ هزار متقاضی پرداخت شده است.
کد خبر : ۱۵۷۵۶۵

به گزارش ایبنا، مهدی صحابی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان آبان‌ماه جمعا ۱۶۲.۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، فرزندآوری و تسهیلات ودیعه مسکن به یک میلیون و ۳۶۶ هزار متقاضی پرداخت شده است، گفت: از ابتدای سال‌ تا پایان آبان ماه جمعا ۵۵۰ هزار متقاضی تسهیلات ازدواج مبلغ ۱۱۲.۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی معادل ۲۷ درصد داشته است.

وی میزان تحقق تکلیف تعیین شده برای شبکه بانکی در زمینه پرداخت تسهیلات ازدواج در ۸ ماهه امسال را ۱۱۴ درصد اعلام کرد و افزود: کل تکلیف شبکه بانکی برای پرداخت تسهیلات ازدواج درسالجاری ۱۴۴ هزار میلیارد تومان است و شبکه بانکی در ۸ ماهه امسال باید ۹۷.۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌کرد که با تلاش شبکه بانکی و پیگیری‌های مستمر بانک مرکزی تاکنون ۱۱۲.۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات در این بخش به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی میزان پرداخت تسهیلات فرزند آوری در ۸ ماهه امسال را هم ۳۰.۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این تسهیلات به ۴۹۱ هزار متقاضی پرداخت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی معادل ۴۰ درصد داشته است.

صحابی میزان پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن در این مدت را ۱۹.۱ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: طی ۸ ماهه امسال تعداد ۳۶۹ هزار متقاضی دریافت تسهیلات ودیعه مسکن اقدام به تشکیل پرونده کردند که ۳۲۵ هزار نفر موفق به دریافت این تسهیلات شده اند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر