نیویورک تایمز: جنگ غزه اقتصاد رژیم صهیونیستی را نزولی کرد

نیویورک تایمز نوشت: جنگ غزه با بیکار کردن نیروی کار در سرزمین‌های اشغالی یا فراخواندن آن‌ها به ارتش، موجب نزول اقتصاد اسرائیل شد.
کد خبر : ۱۵۸۶۳۷

به گزارش ایبنا، «از زمان آغاز جنگ رژیم صهیونیستی در غزه از هفتم اکتبر گذشته تاکنون، بیش از ۱۹۱ هزار نفر در رژیم صهیونیستی برای دریافت مزایای بیکاری درخواست داده‌اند»، این را روزنامه نیویورک تایمز امروز دوشنبه گزارش داد.

در گزارش این روزنامه آمریکایی آمده است، انتظار می‌رود رشد اقتصاد رژیم صهیونیستی به دلیل تأثیر جنگ بر اشتغال ۲ درصد کاهش یابد، زیرا صدها هزار کارگر پس از جنگ غزه بیکار یا به عنوان سرباز ذخیره فراخوانده شدند.

بر اساس گزارش مرکز مطالعات سیاست اجتماعی Taub، یک اتاق فکر غیرحزبی در رژیم صهیونیستی ، حدود ۲۰ درصد از نیروی کار در ماه اکتبر از بازار کار خارج شده بودند، در مقایسه با اینکه قبل از شروع جنگ این میزان تنها سه درصد بود.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز افزایش قابل توجه نرخ بیکاری نشان دهنده این واقعیت است که حدود ۹۰۰ هزار نیروی کار به جنگ فراخوانده شدند یا برای مراقبت از کودکان یا به دلیل بسته شدن مدارس در خانه‌های خود ماندند یا از شهرهای نزدیک مرزهای با لبنان و غزه تخلیه شدند یا به دلیل خسارت مادی که به صنایع آنها وارد شده قادر به کار نبودند، بر صنایع آنها تأثیر گذاشت.

این روزنامه افزود، با وجود اینکه از ماه اکتبر، برخی از دانش آموزان در رژیم صهیونیستی توانسته‌اند به مدرسه بازگردند و برخی توانسته‌اند، دورکاری کنند پیامدهای اقتصادی چنین وضعیت نابسامان بزرگی می‌تواند قابل توجه باشد، به‌ویژه که در حال حاضر خبری از پایان یافتن جنگ نیست.

به گزارش نیویورک تایمز و بر اساس داده‌های مرکز تاب تا دیروز یکشنبه،۱۹۱ هزار و ۶۶۶ نفر از زمان شروع جنگ در ۷ اکتبر تقاضای دریافت مزایای بیکاری را ارائه کرده‌اند و اکثریت قریب به اتفاق آنها گفته‌اند که تحت مرخصی اجباری و بدون حقوق قرار گرفته‌اند.

این مرکز با استناد به داده‌های اداره مرکزی آمار رژیم صهیونیستی گفت که از اکتبر گذشته یک پنجم کارگران شرکت‌های متوسط ​​و بزرگ در جمع نیروهای ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفتند در حالی که این شرکت ها بیش از نیمی از نیروی کار را استخدام کرده‌اند.

وال استریت ژورنال اخیرا گزارشی حاوی داده‌های دیجیتالی در مورد وضعیت اقتصاد رژیم صهیونیستی پس از کاهش تعداد کارگران به دنبال عملیات طوفان الاقصی منتشر کرد

در این گزارش آمده است: حدود ۲۰ درصد از کارکنان رژیم صهیونیستی به دلیل خدمت سربازی یا نقل مکان به جای دیگری کار نمی‌کنند و غیبت کارگران تا اواسط نوامبر هزینه‌ حدود ۳.۶ میلیارد دلاری به اقتصاد رژیم صهیونیستی تحمیل کرده است.

 

منبع: فارس

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر