01 بهمن 1402 - 12:30
رئیس اتاق بازرگانی گیلان تاکید کرد؛

دلار به قیمت تثبیت شده قبل باز می‌گردد/ "فنر ارزی" کذب و نادرست است

التهاب اخیر بازار ارز به زودی با اقدامات دولت و بانک مرکزی بر طرف شده و دلار دوباره به کانال تثبیت شده یکسال گذشته باز می‌گردد.
کد خبر : ۱۵۹۵۷۵

به گزارش ایبنا، قاسم رضائیان، رئیس اتاق بازرگانی گیلان با اشاره به جوسازی‌های رسانه‌ای در فضای مجازی در خصوص نوسانات بازار ارز و افزایش قیمت دلار گفت: متاسفانه فضای مجازی این امکان را به بسیاری از افراد سودجو و دلال داده که با هر رخداد داخلی و بین المللی، خبرسازی کنند و بازار سرمایه به خصوص ارز و طلا را بر هم بزنند. بطوریکه طی روز‌های گذشته پس از حمله نظامی آمریکا به یمن، دوباره موجی از اخبار کذب و نادرست در خصوص افزایش شدید قیمت ارز در آینده منتشر شد که بازار را دچار شوک کرد.

وی افزود: بسیاری از دلالان و سوداگران بازار ارز به گونه‌ای شرایط را برای مردم عادی توصیف کردند که این جماعت باید سرمایه خود را بلافاصله به طلا و سکه و دلار کنند تا در آینده صاحب سود سرشاری شوند. این حاشیه سازان تا جایی پیش رفتند که صحبت از رسیدن قیمت دلار به بالای ۷۰ هزار تومان هم می‌کردند تا بتوانند از موج روانی سوء استفاده کرده و ثبات بازار ارز را بر هم بزنند.

این فعال اقتصادی به بحث «فنر ارزی» و شایعه سازی برخی رسانه‌ها با استفاده از این کلید واژه اشاره کرد و گفت: فضای مجازی هیچ چارچوبی ندارد و بسیاری از سودجویان و دلالان به راحتی می‌توانند در کانال‌های تلگرامی هر شایعه‌ای را مطرح و به آن پر و بال دهند. بحث فنر ارزی هم جزو همین مسایل کذب و نادرستی است که توسط همین افراد ساخته و پرداخته شده و متاسفانه در برخی از رسانه‌ها نیز با عدم آگاهی کافی منتشر می‌شود.

رضائیان اظهار داشت: برخی سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی، اقتصاد و منابع ارزی کشور را طوری برای مردم ترسیم می‌کنند که انگار در پایان سالجاری قرار است اتفاقات عجیب قیمتی رخ دهد. آن‌ها هر روز به عامه مردم القا می‌کنند که باید سرمایه خود را به دلار و سکه و طلا تبدیل کنند و در غیر اینصورت متحمل ضرر می‌شوند. در حالی که قضیه کاملا بالعکس است و در واقع سرمایه گذاری مردم در بازار ارز و طلا به زیان آن‌ها منتهی خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی گیلان خاطر نشان کرد: معتقدم التهاب اخیر در بازار ارز به زودی با اقدامات لازم از سوی دولت و بانک مرکزی بر طرف خواهد شد و دلار دوباره به همان کانال تثبیت شده یکسال گذشته باز می‌گردد، چراکه درآمد‌ها و منابع ارزی کشور امیدوارکننده و در حال افزایش است.

 

منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر