11 ارديبهشت 1403 - 08:38

کوچ نقدینگی از بازار‌های سفته بازی به بورس/ نوسان ارز سیاسی و هیجانی بود

کوچ نقدینگی از بازار‌های سفته بازی به بورس  نوسان ارز سیاسی و هیجانی بود
کارشناس بازار‌های مالی گفت: در معاملات چند روز پیش شاهد بودیم که حجم زیادی از نقدینگی وارد بازار سرمایه شد.
کد خبر : ۱۶۲۷۳۵

به گزارش ایبنا، علی حیدری، کارشناس بازار‌های مالی درباره وضعیت بازار‌های مالی در روز‌های اخیر گفت: نوسان نرخ ارزی که در هفته‌های گذشته شاهد آن بودیم ناشی از تشدید هیجانات سیاسی و امنیتی بود و تغییری در بنیاد‌های اقتصاد ایران روی نداده است.

وی گفت: بنیاد اقتصاد ایران نسبت به سال‌های گذشته بهبود یافته است، به عنوان نمونه میزان صادرات نفت ایران به قبل از تحریم‌ها برگشته است و هم‌زمان قیمت این طلای سیاه نیز روند صعودی را طی کرده است، این عوامل نشان می‌دهد که با گذشت زمان درآمد‌های ارزی کشور افزایش یافته و در آینده نیز بیشتر خواهد شد.

این کارشناس بازار ارز اظهار کرد: همچنین رشد اقتصادی و رشد سرمایه‌گذاری در وضعیت مطلوبی قرار دارد، این عوامل موجب شده تا امید‌ها به ادامه بهبود وضعیت اقتصادی بیشتر شود، در نتیجه همه این عوامل نشان می‌دهد که افزایش نرخ ارز توجیه اقتصادی ندارد.

وی اضافه کرد: حال که بحران‌های سیاسی امنیتی و نظامی کاهش یافته است، شاهد روند کاهشی نرخ ارز هستیم.

این تحلیل گر اقتصادی تصریح کرد: در معاملات چند روز پیش شاهد بودیم که حجم زیادی از نقدینگی وارد بازار سرمایه شد که این موضوع نشان می‌دهد هیجانات سیاسی فروکش کرده است و اکنون بهترین بازار برای سرمایه گذاری بازار سرمایه است.

حیدری در پایان تاکید کرد: در این شرایط بازار ارز و طلا روند نزولی را طی خواهند کرد و بازار سرمایه که دچار عقب ماندگی زیادی بوده و اکنون بسیار جذاب شده، نقدینگی را به سمت خود جذب می‌کند.

 

منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر