12 ارديبهشت 1403 - 20:03

درصد مردم غزه زیر خط فقر قرار گرفتند

درصد مردم غزه زیر خط فقر قرار گرفتند
دفتر اطلاع‌رسانی غزه اعلام کرد از آغاز جنگ ۹۰ درصد مردم غزه زیر خط فقر قرار گرفته‌اند.
کد خبر : ۱۶۲۸۱۳

به گزارش ایبنا؛ از آغاز جنگ غزه، بیش از ۹۵ درصد موسسات تجاری این باریکه به طور کامل تعطیل شده و صد‌ها هزار نفر شغل خود را از دست داده‌اند؛ این آمار را دفتر اطلاع‌رسانی غزه اعلام کرده است.

 

بر این اساس، بیش از ۹۰ درصد جمعیت غزه زیر خط فقر قرار گرفته‌اند و این باریکه ۳۳ میلیارد دلار خسارت اقتصادی متحمل شده است.

 

سازمان بین‌المللی کار (ILO) در ماه مارس با اشاره به از دست رفتن ۵۰۷ هزار فرصت شغلی در اراضی اشغالی اعلام کرد، نرخ بیکاری فلسطینی‌ها در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۴ به ۵۷ درصد افزایش می‌یابد.

 

بنا بر اعلام دفتر مرکزی آمار فلسطین این سازمان بین‌المللی، حدود ۲۰۱ هزار فرصت شغلی تا ۳۱ ژانویه در نوار غزه از بین رفته است که حدود دو سوم کل اشتغال در این منطقه را تشکیل می‌دهد.

 

در عین حال، کرانه باخبری هم ۳۰۶ هزار فرصت شغلی را از دست داده که بیش از یک سوم کل مشاغل این منطقه است و این منطقه به شدت تحت تاثیر جنگ غزه قرار دارد.

 

سازمان ملل هم اعلام کرده، ۸۵ درصد جمعیت غزه از آغاز جنگ آواره شده‌اند و به شدت کمبود غذا، آب تمیز و دارو وجود دارد؛ این در حالی است که ۶۰ درصد زیرساخت‌های غزه آن آسیب دیده یا ویران شده است.

 

منبع: فارس

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر