26 ارديبهشت 1403 - 11:15
در گفت‌وگو با ایبنا مطرح شد؛

تداوم ثبات و آرامش بازار ارز/ هیجانات کاذب کاهش یافت

تداوم ثبات و آرامش بازار ارز  هیجانات کاذب کاهش یافت
عضو اتاق ایران گفت: سفر رئیس کل بانک مرکزی به عربستان تاثیر مثبتی بر بازار ارز داشت و هیجانات کاذب بازار را تا حدی کاهش داد.
کد خبر : ۱۶۳۱۳۶

امید ماهرانی، عضو کمیسیون صادرات غیر نفتی اتاق بازرگانی ایران با توجه به روند کاهش نرخ ارز و بازگشت قیمت دلار به کانال‌های قبلی به خبرنگار ایبنا گفت: نوسانات اخیر ارز در هفته های گذشته به دلیل تنش‌های سیاسی و منطقه ای و کاملا هیجانی بود که بلافاصله بعد از چند روز فروکش کرد. البته معتقدم یکی از دلایل مهم کاهش قیمت ارز، سفر چند هفته قبل رئیس کل بانک مرکزی کشورمان به عربستان بود که پالس مثبتی را به بازار داد.

وی در واکنش به این سوال که آیا قیمت دلار دوباره دستخوش روند صعودی خواهد شد یا خیر، گفت: اگر تمام شاخص‌های کلان اقتصادی را که کنار هم بگذاریم و بررسی کنیم، قیمت کنونی دلار با توجه به بسیاری از مسایل باید بالاتر از قیمت کنونی بازار باشد. هر چند ما به عنوان فعالان اقتصادی همیشه امیدواریم قیمت دلار کاهشی و یا حداقل با ثبات باشد.

عضو اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: با توجه به اتفاقات منطقه‌ای هفته‌های گذشته، شاهد هیجانات خرید و التهاب در بازار ارز بودیم که قیمت دلار را دچار نوسان و فراز و فرود کرد. در نتیجه امیدواریم تنش دیگری در منطقه نداشته باشیم و ثبات و آرامش بازار ارز همچنان ادامه یابد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر