24 ارديبهشت 1403 - 18:43

نگرانی صندوق بین المللی پول از تنش‌های سیاسی در پاکستان

نگرانی صندوق بین المللی پول از تنش‌های سیاسی در پاکستان
صندوق بین المللی پول (IMF) در گزارشی نسبت به عدم اطمینان از آینده پاکستان و احتمال عدم اجرای سیاست‌های اقتصادی در این کشور ابراز نگرانی کرد.
کد خبر : ۱۶۳۲۰۹

به گزارش ایبنا به نقل از تایمز عمان، صندوق بین المللی پول (IMF) در گزارشی نسبت به عدم اطمینان از آینده پاکستان و احتمال عدم اجرای سیاست‌های اقتصادی در این کشور ابراز نگرانی کرد.

این صندوق تأکید کرد که در انتخابات ۸ فوریه، علیرغم تشکیل دولت ائتلافی توسط ائتلاف حزب مسلم لیگ پاکستان (نواز) و حزب مردم پاکستان، نامزد‌های مستقل مورد حمایت حزب تحریک انصاف پاکستان (PTI) آرای بیشتری نسبت به سایرین کسب کردند.

صندوق بین المللی پول در این گزارش با ابراز نگرانی از مخالفت عمده تشکیل شده توسط اعضای تحت حمایت حزب تحریک انصاف در مجلس ملی پاکستان، اعلام کرد که دولت جدید متعهد به ادامه سیاست‌های آماده باش است، اما با این حال، وضعیت پیچیده سیاسی، تورم و تنش‌های اجتماعی ممکن است بر اجرای اصلاحات سیاسی در پاکستان تأثیر بگذارد.

در گزارش این صندوق آمده است که عدم اجرای سیاست‌های اقتصادی و کاهش تامین مالی خارجی احتمالا بر وام‌ها و نرخ ارز فشار وارد می‌کند.

علاوه بر این، در صورت تاخیر در تامین مالی خارجی، ممکن است فشار بر بانک‌های بین المللی برای تایید وام به دولت پاکستان افزایش یابد.

در این گزارش، صندوق بین المللی پول نسبت به کاهش بیشتر ظرفیت تامین مالی برای بخش خصوصی ابراز نگرانی کرد و گفت که عواملی مانند اختلالات حمل و نقل، نوسانات قیمت کالاها، یا شرایط مالی سخت‌تر جهانی بر ثبات خارجی این کشور تأثیر می‌گذارد.

پاکستان دوازدهمین انتخابات سراسری ملی خود را در ۸ فوریه در بحبوحه اتهامات تقلب و مهندسی انتخابات و همچنین تعطیلی خدمات تلفن همراه و اینترنت برگزار کرد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر