رئیس‌جمهور زیمباوه: خاطرات بسیار خوبی از تعامل شخصی خودم با رئیس‌جمهور رئیسی دارم

رئیس‌جمهور زیمباوه: خاطرات بسیار خوبی از تعامل شخصی خودم با رئیس‌جمهور رئیسی دارم
رئیس‌جمهور زیمباوه با تسلیت شهادت سید ابراهیم رئیسی گفت: خاطرات بسیار خوبی از تعامل شخصی خودم با رئیس‌جمهور رئیسی دارم.
کد خبر : ۱۶۳۵۳۶

به گزارش ایبنا، «مانانگاگوا» رئیس‌جمهور زیمبابوه به مناسب شهادت رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و همراهانشان پیامی را خطاب به محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری اسلامی ایران را منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر محمد مخبر

کفیل دولت جمهوری اسلامی ایران

با اندوهی عمیق از درگذشت نابهنگام رییس جمهوری اسلامی ایران، جناب آقای دکتر سید ابراهیم رییسی و وزیر امور خارجه، آقای دکتر حسین امیرعبداللهیان و دیگر مقامات ارشد در ۱۹ می ۲۰۲۴ با خبر شدم.

از طرف دولت و مردم جمهوری زیمبابوه، از صمیم قلب درگذشت جناب آقای دکتر رییسی و وزیر امور خارجه و دیگر قربانیان سانحه هلیکوپتر را تسلیت عرض می‌کنم. من خاطرات بسیار خوبی از تعامل شخصی خودم با رییس جمهور رئیسی در زمان دیدار ایشان از زیمبابوه در ژوئیه سال ۲۰۲۳ دارم.

این دیدار بسیار موفقیت آمیز، روابط عالی دو کشور و دو ملت را مستحکم‌تر ساخت. در این دوره سخت غم بار فکر و دعای ما با دولت و ملت ایران، خانواده‌های متوفیان و دوستداران آن‌ها است. دولت جمهوری زیمبابوه همبستگی مستحکم و حمایت و همدلی خود را در این زمان دشوار با جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌دارد.

در گذشت رییس جمهور رییسی مصیبتی بزرگ برای مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران و مردم و دولت زیمبابوه است. این تراژدی در زمانی بر جمهوری اسلامی ایران رخ داده است که دو کشور در جهت ارتقای هدف مشترک شان برای تقویت توسعه اجتماعی-اقتصادی از طریق گسترش و تعمیق همکاری با وجود تحریم‌ها علیه دو ملت تلاش می‌کردند. رییس جمهور رئیسی به شکل غم باری پیش از آن که از میوه‌های این تلاش سخت بهره ببرد چشم از جهان فروبست. آرزوی صمیمانه ما این است که جمهوری اسلامی ایران میراث درخشان او را در راستای منافع مشترک دو کشور و مردم ادامه دهد.

یک بار دیگر عمیق‌ترین تسلیت‌های خود را به دولت و خانواده‌های متوفیان در این خسران غم بار اعلام می‌دارم.

از خداوند قادر متعال شادی روح رئیس جمهور رییسی، وزیر امور خارجه و دیگر مقامات ارشد دولتی جمهوری اسلامی ایران را مسالت دارم.»

 

منبع: ایسنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر