25 خرداد 1403 - 11:12

اجرای ۴۵۰ حراج خرده فروشی برخط اموال تملیکی در دولت سیزدهم

اجرای ۴۵۰ حراج خرده فروشی برخط اموال تملیکی در دولت سیزدهم
۴۵۰ مرحله حراج خرده فروشی لوازم خانگی در ۲۵ استان کشور به صورت برخط از خردادماه سال گذشته تا کنون برگزار شده است.
کد خبر : ۱۶۴۱۷۰

به گزارش ایبنا، سعید غلامی‌باغی؛ معاون بهره‌برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی امروز جمعه (۲۵ خرداد) اظهار داشت: بیش از هشت هزار قلم کالا انواع لوازم خانگی برقی، سرمایشی و گرمایشی، لوازم آشپزخانه، کالای دیجیتال، وسایل تنظیف و سایر موارد به فروش رفت.

معاون بهره‌برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ادامه داد: بیش از ۵۰ هزار نفر شرکت کننده در این حراج‌ها مشارکت و نسبت به خرید کالا‌ها اقدام کردند.

وی با بیان اینکه حراج خرده فروشی برخط اموال تملیکی در دولت سیزدهم راه اندازی شد گفت: این سامانه در خردادماه سال گذشته با حضور وزیر اقتصاد به بهره برداری رسید تا در فضایی شفاف و رقابتی امکان دسترسی عموم مردم برای خرید کالا‌ها فراهم شود.

غلامی باغی افزود: برگزاری این حراج‌ها به صورت روزانه و رایگان بودن فرایند‌ها منجر به استقبال مشارکت کنندگان شد ضمن اینکه از روش‌های سنتی عرضه کالا‌ها در حراج‌های حضوری نیز عبور کرد و باعث شد کالا به دست مصرف کننده نهایی برسد.

معاون بهره‌برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به اینکه کلیه فرایند‌های مالی در این سامانه الکترونیکی است گفت: حراج‌ها از طریق سامانه ستاد الکترونیک دولت، پنجره هوشمند و سازمان اموال تملیکی برگزار می‌شود و خریداران می‌توانند قیمت‌های پیشنهادی سایر شرکت کنندگان را نیز مشاهده کنند.

وی خاطر نشان کرد: راه اندازی سامانه حراج‌ها در راستای آیین نامه معاملات سازمان اموال تملیکی، ماده ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماده ۹ قانون برنامه پنج ساله توسعه و ماده ۵۰ احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور است.

 

منبع: ایرنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر