25 خرداد 1403 - 11:32
معاون وزیر راه و شهرسازی؛

"تیس" نقطه آغاز اجرای سکونتگاه‌های ساحلی ایران

 تیس  نقطه آغاز اجرای سکونتگاه‌های ساحلی ایران
فعالیت‌های عمرانی شهر جدید تیس رونق گرفته و برنامه بهره‌برداری برخی پروژه‌های این شهر تا پایان تیر ۱۴۰۳ اجرا می‌شود.
کد خبر : ۱۶۴۱۷۳

به گزارش ایبنا، سعید غفوری؛ معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شهر جدید تیس نقطه آغازی بر اجرای سکونتگاه‌های ساحلی است، اظهار کرد: واحد‌های مسکونی ویلایی در قطعات ۱۰۰۰ متری با ۲۷۰ متر زیربنا به تعداد ۸ قطعه تجهیز و مبلمان شده است.

وی افزود: در وضعیت فعلی ۳ قطعه از این قطعات به صورت کامل تجهیز و مبلمان شده و طراحی آن با الگوی مدرن و در عین حال بومی و سازگار با اقلیم، نمونه‌ای جذاب از اولین ساختمان مسکونی در این شهر گردشگری ساحلی است.

وی ادامه داد: در زمان حاضر با حضور ۱۰ پیمانکار و توسعه‌گر محلی فعال، ۵۰ واحد تجهیزات و ماشین آلات عمرانی سنگین و نیمه سنگین، فعالیت نیرو‌های متخصص در حوزه‌های مختلف به صورت مستقیم و تعداد بسیار بیشتری شاغلان غیر مستقیم، شهر جدید تیس به بزرگترین کارگاه عملیات عمرانی استان سیستان بلوچستان تبدیل شده و به خوبی پرچمداری سکونتگاه‌های جدید ساحلی را عهده‌دار است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید ایران یادآور شد: برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری از این پروژه بزرگ و ریزپروژه‌های عملیاتی این شهر جدید ساحلی، شامل زیرساخت‌های انرژی، بلوار‌ها و معابر شهری، دروازه ورودی، مبلمان و اثاثه شهری، پوشش گیاهی، روشنایی مسیر‌ها و مراکز تفریحی و ورزشی به گونه‌ای است، که تا نیمه اول مردادماه سال جاری بخش زیادی از آن‌ها به بهره برداری خواهد رسید.

وی توضیح داد: در گام اول برگزاری رویداد‌ها و فستیوال‌های ورزشی ساحلی شامل فوتبال و والیبال ساحلی، برگزاری دو ماراتن ساحلی و موج سواری در دستور کار قرار دارد که منطبق بر رژیم اقلیمی منطقه و سیستم تابستانی موسمی و روز‌های نسبتاً خنک‌تر در مرداده ماه برگزار خواهد شد.

غفوری تصریح کرد: با تمرکز براین شهر جدید به عنوان یکی از شهر‌های جدید ساحلی، پیشرفتی چشمگیر در عملیات اجرایی و همچنین اشتغال زایی و ایجاد مراکز رفاهی و تفریحی در منطقه چابهار حاصل شده است.

 

منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر