رشد مبادلات تجاری ایران و روسیه در سه ماه نخست سال میلادی

رشد مبادلات تجاری ایران و روسیه در سه ماه نخست سال میلادی
سرویس مطبوعاتی روسیه اعلام کرد این کشور و ایران در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ شاهد افزایش ۴۸درصدی حجم معاملات تجاری دوجانبه بوده‌اند.
کد خبر : ۱۶۴۲۲۴

به گزارش ایبنا به نقل از خبرگزاری تاس، سرویس مطبوعاتی دولت روسیه پس از دیدار الکساندر نواک، معاون نخست وزیر این کشور و جواد اوجی، وزیر نفت ایران اعلام کرد که دو کشور در دوره سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ شاهد افزایش ۴۸ درصدی حجم معاملات تجاری دوجانبه بوده‌اند.

در این گزارش همچنین آمده است که صادرات روسیه به ایران ۷۷۸ درصد و واردات این کشور از ایران ۱۳ درصد در این دوره افزایش یافته است.

طی دیدار اوجی و نواک، طرفین در مورد تعاملات دوجانبه در تمامی مسیر‌های کمیسیون بین دولتی از جمله همکاری در حوزه‌های اقتصادی، انرژی و حمل و نقل و گردشگری گفتگو کردند.

نواک، سرگئی تسیویلف، وزیر انرژی روسیه را به عنوان رئیس جدید بخش روس کمیسیون همکاری‌های تجاری و اقتصادی روسیه و ایران معرفی کرد.

پیش از این، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین طی اظهاراتی در پاسخ به سؤالی پیرامون ادامه کار روی قرارداد جامع همکاری‌های ایران و روسیه گفت: در مجموع کار در جریان است؛ اما طبیعتاً با توجه به وضعیت موجود در تهران و آماده‌سازی انتخابات ریاست‌جمهوری، بدیهی است که زمان‌بندی این کار اندکی به تأخیر خواهد افتاد.

 

منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر