کاهش سرعت رشد فعالیت‌های تجاری انگلیس

کاهش سرعت رشد فعالیت‌های تجاری انگلیس
فعالیت تجاری در بریتانیا طی ماه ژوئن با کم‌ترین سرعت خود از ماه نوامبر رشد داشته است.
کد خبر : ۱۶۴۳۶۱

به گزارش ایبنا، بر اساس یک نظرسنجی که نتایج آن روز جمعه منتشر شد، فعالیت تجاری در بریتانیا طی ماه ژوئن با کم‌ترین سرعت خود از ماه نوامبر رشد کرد چرا که کاهش فعالیت بخش خدمات در این کشور، عملکرد قوی‌تر در بخش تولید را خنثی کرد.

شاخص ترکیبی مدیران خرید PMI در انگلیس از ۵۳ واحد در ماه مه به ۵۱.۷ واحد در ماه ژوئن کاهش یافت که نشان دهنده افزایش آهسته و ملایم فعالیت تجاری در پایان سه ماهه دوم و پایین‌ترین میزان از نوامبر ۲۰۲۳ می‌باشد.

این ارقام کمتر از انتظارات اقتصاددانان بود.

کریس ویلیامسون از مؤسسه اس‌اندپی گلوبال گفت که این داده‌ها تا حدی منعکس کننده "عدم اطمینان در مورد محیط کسب و کار در آستانه انتخابات است.

بر اساس این گزارش، ادامه بحران هزینه‌های زندگی یکی از نگرانی‌های اصلی رای دهندگان بریتانیایی در انتخابات پارلمانی است، زمانی که آن‌ها قانونگذاران را برای پر کردن تمام ۶۵۰ کرسی مجلس عوام انتخاب می‌کنند و رهبر حزبی که اکثریت را به دست آورد، نخست وزیر می‌شود.

در حالی که انتظار می‌رود حزب محافظه‌کار ریشی سوناک پس از ۱۴ سال قدرت شکست بخورند، وضعیت وخیم اقتصاد - همراه با سرخوردگی عمیق از سیاست و سیاستمداران در میان رای‌دهندگان - به این معنی است که حال و هوای غالب پیش از انتخابات حال ناخوشی است، نه هیجان یا امید به تغییر، حتی اگر حزب مخالف کارگر پیروز شود.

 

منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر