04 تير 1403 - 09:53

نشست سه جانبه ایران، آذربایجان و روسیه برای تقویت حمل و نقل

نشست سه جانبه ایران، آذربایجان و روسیه برای تقویت حمل و نقل
وزارت حمل و نقل جمهوری آذربایجان اعلام کرد: نشست نمایندگان این کشور، ایران و روسیه با محوریت ترانزیت بین المللی کالا برگزار شد.
کد خبر : ۱۶۴۴۲۷

به گزارش ایبنا، شبکه خبری آذرنیوز در گزارشی به نقل از وزارت توسعه دیجیتال و حمل و نقل جمهوری آذربایجان اعلام کرد که نشست سه جانبه نمایندگان این کشور، ایران و روسیه با محوریت حمل و نقل زمینی و ترانزیت بین المللی کالا اخیراً برگزار شد.

بر اساس این گزارش، شرکت کنندگان در این نشست شامل مقامات بخش حمل و نقل جاده‌ای، خدمات گمرکی، انجمن‌های بین المللی حمل و نقل کالا و روسای شرکت‌های حمل و نقل بودند.

این هیئت‌ها همچنین از گذرگاه‌های مرزی آستارا و خانوبا در آذربایجان، آستارا در ایران و تاگیرکنت در روسیه بازدید کردند. آن‌ها فرآیند‌های عبور از مرز خودرو، بازرسی‌های گمرکی و مراحل ترخیص اسناد را مشاهده کردند.

این گزارش حاکی است که آذربایجان زیرساخت‌های خود را توسعه داده است که می‌تواند جریان‌های ترافیکی مختلف را در شرایط کنونی تطبیق دهد.

مذاکرات در نشست بعدی در روسیه نیز روی موضوعاتی از قبیل پست‌های بازرسی، استراتژی‌های لازم برای کاهش زمان انتظار خودرو و افزایش سهم بازار آذربایجان، ایران و روسیه از حمل‌ونقل جاده‌ای بین‌المللی متمرکز بود.

در این نشست همچنین پتانسیل و چشم انداز آتی کریدور حمل و نقل بین المللی شمال-جنوب مورد بررسی قرار گرفت.

شرکت کنندگان بر لزوم تقویت همکاری‌ها برای استفاده کامل از پتانسیل ترانزیتی آذربایجان، ایران و روسیه و پیشبرد توسعه کریدور تاکید کردند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر