درخواست آلمان برای آزادسازی درآمد‌های دولت فلسطین

درخواست آلمان برای آزادسازی درآمد‌های دولت فلسطین
وزیر امور خارجه آلمان از رژیم صهیونیستی درخواست کرد تا درآمد‌های مالیاتی و عوارض گمرکی تشکیلات خودگردان فلسطین را آزاد کند.
کد خبر : ۱۶۴۵۲۹

به گزارش ایبنا به نقل از آناتولی، آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان از رژیم صهیونیستی درخواست کرد تا درآمد‌های مالیاتی و عوارض گمرکی تشکیلات خودگردان فلسطین را آزاد کند.

بائربوک این اظهارات را پس از دیدار با محمد مصطفی، نخست وزیر فلسطین در رام الله در دومین روز از سفر خود به منطقه خاورمیانه بیان کرد.

بر اساس بیانیه‌ای که توسط این وزارتخانه منتشر شد، بائربوک گفت: امنیت پایدار در خاورمیانه نیازمند یک شریک قوی و قابل اعتماد در طرف فلسطینی است. با اصلاحات لازم، تشکیلات خودگردان فلسطین می‌تواند به این نقش مهم تبدیل شود.

وی افزود: برای این منظور، تشکیلات خودگردان فلسطین به ساختار‌های پایدار و مستحکمی نیاز دارد که بتوان بر اساس آن کشور فلسطین را بنا کرد.

دیپلمات ترکیه‌ای در ادامه گفت: به همین دلیل است که من امروز در رام الله به نخست وزیر مصطفی از حمایت آلمان از اصلاحات سیاسی و اقتصادی خود اطمینان دادم.

وی همچنین تأکید کرد که "شروع دوباره" برای تشکیلات خودگردان فلسطین بدون منابع مالی، غیرممکن خواهد بود.

بائربوک افزود: به همین دلیل است که ما از رژیم صهیونیستی انتظار داریم گمرکات و مالیات‌های مربوط به تشکیلات خودگردان فلسطین را آزاد کند؛ و بانک‌های رژیم صهیونیستی باید اجازه داشته باشند که پرداخت‌های خود را با بانک‌های فلسطینی دوباره پردازش کنند.

بر اساس این گزارش، درآمد‌های مالیاتی که در فلسطین و سرزمین‌های اشغالی به عنوان مقاصة شناخته می‌شود توسط رژیم صهیونیستی به نمایندگی از تشکیلات خودگردان فلسطین از واردات و صادرات فلسطین جمع آوری می‌شود. رژیم صهیونیستی در ازای آن ۳ درصد از درآمد‌های جمع آوری شده را دریافت می‌کند.

 

منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر