13 تير 1403 - 19:26
طی ۳ ماهه نخست سال رقم خورد؛

رشد ۵۲ درصدی حجم معاملات تجارت الکترونیکی

رشد ۵۲ درصدی حجم معاملات تجارت الکترونیکی
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از رشد ۵۲ درصدی حجم معاملات تجارت الکترونیکی کشور در سه ماهه اول نسب به سال گذشته خبر داد.
کد خبر : ۱۶۴۷۱۴

به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (مرکز تتا)؛ امین کلاهدوزان -رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی- با اشاره به رشد قابل توجه و صعود چشم‌گیر تجارت الکترونیکی در سه ماهه اول سال ۱۴۰۳ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، اظهار کرد: با استقبال فوق العاده و همراهی همه صاحبان کسب و کار، حجم معاملات تجارت الکترونیکی کشور در سه ماهه اول به ۹۶۴ همت رسید که نسب به سال قبل ۵۲ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینماد‌های صادر شده در مدت مذکور، تصریح کرد: با رشد ۴۶ درصدی صدور اینماد به نسبت مدت مشابه، اکنون بیش از ۲۲۸ هزار اینماد فعال در سطح کشور وجود دارد.

کلاهدوزان همچنین با اشاره به امضای الکترونیکی صادره در این مدت، گفت: صدور بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار امضای الکترونیکی یعنی رشد قریب به ۶۱ درصدی نسبت مدت مشابه سال گذشته، عنوان کرد: این مسئله نشان از توجه و استقبال مردم و کسب و کار‌ها از این خدمت مهم و راهبردی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی دارد.

وی بیان کرد: برداشتن موانع موجود بر سر راه کسب و کارها، تسهیل‌گری و توسعه بازار‌های جدید از مهم‌ترین رویکرد‌های این مرکز است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر