28 تير 1396 - 10:04
اصلاح دستورالعمل نحوه انتصاب مدیران؛

سن مدیران کشور کاهش می‌یابد/ ۳۰ درصد مدیریت‌ها به زنان می‌رسد

نشست شورای عالی اداری با حضور معاون اول رییس‌جمهور و تصویب دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه‌ای برگزار شد.
کد خبر : ۷۲۵۱۹
شورای عالی اداری

به گزارش ایبِنا، ‌ جلسه شورای عالی اداری عصر دیروز سه شنبه با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد. اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به اهمیت بسترسازی برای حضور زنان و جوانان در پست های مدیریتی دستگاه های دولتی گفت: امروز هیچکس تردید ندارد که باید شرایط برای استفاده از توانمندی زنان و جوانان بیش از گذشته مهیا شود.


وی با اشاره به اینکه در قانون اساسی برخی از کشورهای همسایه موادی پیش بینی شده تا تعداد بیشتری از زنان در مشاغل مدیریتی قرار بگیرند، اظهارداشت: تلاش دولت دوازدهم بر این مبنا است که سن مدیران کشور کاهش یافته و تعداد بیشتری از زنان در جایگاه های مدیریتی دستگاه های اجرایی حضور یابند.


جهانگیری با یادآوری این نکته که زنان نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: زنان ایرانی شایستگی و ظرفیت‌های بالایی دارند و با توجه به حضور تعداد زیادی از آنها در دانشگاه ها و دستگاه های دولتی طی سال های اخیر، اکنون می توان فضایی فراهم کرد که جامعه از توانمندی این قشر بزرگ بیشتر بهره مند شود.


در این جلسه که وزرای آموزش و پرورش، دادگستری، علوم و تحقیقات و تعاون، کار و رفاه  اجتماعی و نیز معاون رییس جمهور و رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور حضور داشتند موضوع دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای مطرح و پس از اصلاح به تصویب اعضا رسید.


بر اساس این مصوبه سن مدیران کشور تا پایان برنامه ششم توسعه کشور ۸ سال کاهش خواهد یافت. همچنین مقرر شد ۳۰ درصد از مدیران کشور در دستگاه های اجرایی از میان زنان انتخاب شوند.


در این جلسه موضوع اصلاح مصوبه پیشین شورا در خصوص روابط تأمین دستیاران ستادی دستگاه های اجرایی کشور مطرح و مقرر شد این اصلاحات با حضور برخی اعضا و متخصصان به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص برخی مواد آن برگزار شود و در جلسه آتی شورای عالی اداری دوباره مطرح شد.


از مصوبات دیگر جلسه شورای عالی اداری طرح واگذاری وظایف و امور مدیریت ساماندهی  منطقه (تپه مرادآب) به شهرداری کرج بود.


اعضا سپس به مصوبه طرح انتقال بخشی از وظایف و تکالیف شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و نیز مصوبه تعیین تکلیف دانشکده صنعت هواپیمایی کشور وابسته به شرکت فرودگاه های کشور رأی موافق دادند.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر