14 بهمن 1396 - 11:18

جزییات تازه از پیش فروش سکه

مدیر نشر و ریالی بانک مرکزی گفت: براساس آخرین تصمیمات، در هنگام ثبت نام به ازای هر سکه یک میلیون تومان علی‌الحساب دریافت می‌شود و در موعد تحویل سکه، مابه‌التفاوت آن از مشتری اخذ خواهد شد.
کد خبر : ۸۱۵۰۶
سکه

به گزارش ایبِنا به نقل از فارس،  مسعود رحیمی با اشاره به تعویق دو روزه ثبت نام پیش فروش سکه، اظهارداشت: با توجه به اینکه بانک ملی عاملیت این کار را بر عهده گرفته، این بانک برای هماهنگی بیشتر بین شعب خود، درخواست کرد روز شروع ثبت نام‌ها به ۱۷ بهمن ماه موکول شود که مورد موافقت بانک مرکزی قرار گرفت.


وی در خصوص قیمت مدنظر بانک مرکزی برای پیش فروش سکه، افزود: امروز بعد از ظهر سازوکار پیش فروش نهایی خواهد شد، اما تصمیمی که تاکنون برای قیمت‌گذاری سکه اتخاذ شد، دریافت علی‌الحساب یک میلیون تومان به ازای هر عدد سکه پیش فروش شده است.


مدیر کل نشر و ریالی بانک مرکزی تصریح کرد: بر این اساس قیمت نهایی سکه در روز تحویل و با توجه به قیمت سکه در بازار محاسبه و زیر قیمت از مشتری دریافت می‌شود. پیش فروش سکه با قیمت های پایین‌تر از قیمت بازار در موعد ثبت نام برای پیش خرید و در سررسیدهای سه، شش و نه ماهه و یک ساله انجام می‌شود.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر