تامین مالی ۵۰۰ میلیارد ریالی با انتشار صکوک مرابحه

مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی از موافقت اصولی تامین مالی شرکت صنعت غذایی کورش (سهامی خاص) به مبلغ پانصد میلیارد ریال از طریق انتشار صکوک مرابحه در بازار سرمایه خبر داد.
کد خبر : ۸۱۵۲۶
صکوک

به گزارش ایبِنا، غلامرضا ابوترابی اعلام کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی انتشار صکوک مرابحه شرکت صنعت غذایی کورش(سهامی خاص) را به ارزش پانصد میلیارد ریال جهت خرید مواد اولیه(روغن خام آفتابگردان) مورد نیاز این شرکت صادر کرد.


وی اظهارداشت: این اوراق ۲ ساله، با نرخ سود ۱۶ درصد، به صورت با نام و با مواعد پرداخت سود سه ماه یکبار از طریق شرکت فرابورس ایران عرضه خواهد شد و ناشر این اوراق شرکت واسط مالی بهمن(با مسئولیت محدود) است.


ابوترابی در خصوص دیگر ارکان انتشار این اوراق افزود: ضامن صکوک مرابحه شرکت صنعت غذایی کورش، بانک ملت است. شرکت تامین سرمایه بانک ملت(سهامی خاص) نیز مسئولیت بازار گردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارد و عامل پرداخت همانند دیگر انتشارهای صکوک، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه است.


وی ادامه داد: در این اوراق، شرکت واسط مالی بهمن(ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، مواد اولیه مورد نیاز(روغن خام آفتابگردان) شرکت صنعت غذایی کورش(بانی) را نقدا از طریق شرکت طلای ناب کورش (حق العمل کار) از شرکت Bunge (فروشنده) خریداری خواهد کرد و سپس این مواد اولیه را به صورت بیع مرابحه نسیه به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می شود که در سررسیدهای سه ماهه، قیمت نسیه کالا را از طریق شرکت ناشر و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت نماید.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر