16 بهمن 1396 - 12:49

ورود دلار ٤٦۳۴ تومانی بانک مرکزی به بازار/ قیمت‌ها نزولی شد

بانک مرکزی در روز جاری در راستای سیاست تنظیم بازار ارز، دلار را با روندی نزولی با نرخ ۴ هزار و ۶۳۴ تومان به بازار عرضه کرد.
کد خبر : ۸۱۶۵۹
دلار

به گزارش ایبِنا، از آنجایی که دلار در روز گذشته با رکورد شکنی وارد کانال جدیدی شد، بانک مرکزی در روز جاری با هدف تنظیم بازار دلار را در ابتدا با نرخ چهار هزار و ۷۷۰ تومان و سپس با کاهش با نرخ ۴۶۸۹ تومان وارد بازار کرد اما در همین حال روند کاهش نرخ دلار توسط بانک مرکزی ادامه دارد.


بر  همین اساس بانک مرکزی، به ازای هر کارت ملی دلار را با نرخ چهار هزار و ۶۳۴ تومان به صرافی های بانکی ارایه و آنها نیز دلار را به صراف ها می دهند.


صرافان بازار می گویند: میزان عرضه  دلار در بازار بسیار زیاد است و هیچ کمبودی در این  زمینه وجود ندارد.


همچنین صرافان از بالا بودن میزان خرید و فروش و تقاضا در بازار خبر می دهند، در عین حال می گویند بازار هم اکنون در آرامش کامل به سر می برد.


نرخ دلار هم اکنون در بازار آزاد ۴ هزار و ۷۲۶ تومان، هر یورو ۶ هزار و ۲۲۰ تومان و هر پوند ۶ هزار و ۸۰۲ تومان است.


صمد کریمی مدیر صادرات بانک مرکزی در هفته های گذشته گفته بود، صرافی های مجاز خریدار از صرافی های منتخب، روزانه می توانند نسبت به خرید ۵۰ هزار اسکناس دلار آمریکا از صرافی منتخب به عنوان بخش نخست اقدام کرده و در صورت عرضه به موقع آن در بازار و ارائه جدول فروش، نسبت به خرید بخش های بعدی ۵۰ هزارتایی، از صرافی منتخب اقدام کنند.
به گفته مدیر صادرات بانک مرکزی، صرافی های مجاز برای دریافت ارز از صرافی های منتخب بانکی و فروش آن به متقاصیان، می توانند به این صرافی ها مراجعه کرده و پس از تامین ارز، نسبت به فروش به موقع آن در بازار اقدام کنند.
 


برچسب ها: دلار بازار ارز
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر