17 بهمن 1396 - 11:47
‌گزارش میدانی ایبِنا از اولین ساعات پیش فروش،

پیش فروش سکه در شعب بانک ملی

پیش فروش سکه از صبح امروز (سه شنبه ۱۷ بهمن ماه) در یک هزار و ۱۳۱ شعبه بانک ملی آغاز شده است.
کد خبر : ۸۱۷۳۰
سکه حراجی

 به گزارش ایبِنا، بررسی های میدانی خبرنگار ایبِنا و مراجعه به چندین شعبه منتخب بانک ملی حاکی از آن بود که تمامی شرایط برای پیش فروش سکه تمام بهار آزادی مهیاست.


از سوی دیگر داشتن حساب در بانک ملی از دیگر شرایط این پیش خرید است. هر مشتری باید قبل از مراجعه به شعبه به تعدادی که قصد خرید سکه دارد، پول به حساب خود نزد بانک ملی ایران واریز کند و سپس به شعب منتخب مراجعه و نسبت به پیش خرید سکه اقدام کند.


البته بررسی های میدانی حاکی است شعب امکان پاسخگویی در صورت شلوغی و افزایش مراجعات را دارند.


طرح پیش فروش سکه با هدف پوشش تقاضای مصرفی خانوارها و تقاضای سرمایه گذاری، از امروز در یک هزار و ۱۳۱ شعبه بانک ملّی ایران آغاز شده است.


براساس این طرح سکه های تمام بهار آزادی منقش به تصویر حضرت امام خمینی(ره) که توسط بانک مرکزی ضرب شده است، به متقاضیان فروخته خواهد شد.


همه افراد بالای ۱۸ سال به هر تعداد و بدون هیچ گونه محدودیتی در تعداد می توانند سکه پیش خرید کنند. سکه ها در دو سررسید ۶ ماهه و ۱ ساله به متقاضیان تحویل خواهد شد.


ودیعه دریافتی برای هر قطعه سکه ۱۰ میلیون ریال (یک میلیون تومان) است و مابه التفاوت قیمت آن در زمان تحویل سکه به قیمت روز دریافت خواهد شد. برای سکه های تحویلی در سررسید شش ماهه ۴ درصد و برای سکه های تحویلی در سررسید یک ساله ۹ درصد تخفیف از قیمت روز تحویل در نظر گرفته شده و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز از آنها دریافت نمی شود. براین اساس با توجه به سرمایه یک میلیون تومانی نرخ سود برای پیش خرید سکه در دوره شش ماه حدود ۱۱ درصد و در دوره یک ساله ۱۵ درصد خواهد بود.


خریداران، برای تحویل سکه های پیش خرید شده در زمان سررسید فقط می توانند به شعبه ای که عملیات پیش خرید در آن انجام شده مراجعه کنند.ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر