17 بهمن 1396 - 12:49
وزیر اقتصاد:

نرخ ارز قطعا کاهش می‌یابد

وزیر امور اقتصادی و دارایی با هشدار نسبت به سوداگران بازار ارز گفت: قیمت ارز قطعا کاهش خواهد یافت.
کد خبر : ۸۱۷۴۲
مسعود کرباسیان

به گزارش خبرنگار ایبِنا، مسعود کرباسیان در جمع خبرنگاران درباره نوسانات قیمت ارز گفت: رییس کل بانک مرکزی توضیحات تخصصی را در این زمینه خواهد داد اما نوسان بازار ارز را باید مدیریت کرد.


وی با توصیه جدی نسبت به سوداگران در این بازار گفت: قیمت ارز قطعا کاهش می‌یابد و آنها ضرر خواهند کرد.


این در حالی است که رئیس کل بانک مرکزی نیز در گفتگویی ضمن تحلیل شرایط بازار ارز، ریشه نوسانات اخیر را عوامل غیر اقتصادی دانسته و با بیان توصیه‌هایی به مخاطبان بازار ارز تاکید کرده که متاسفانه برخی سعی در تشویق مردم به رویگردانی از پول ملی و هدایت آن به بازار ارز، آن هم با ایجاد سراب کسب سود از التهابات و نوسانات بازار ارز دارند.


وی افزوده است که نوسانات اخیر با متغیرهای بنیادین اقتصاد سازگاری ندارد و همواره تلاش بانک مرکزی هدایت نرخ ارز در مسیری منطبق با متغیرهای بنیادین اقتصاد است.


 در این راستا بانک مرکزی روز گذشته با هدف تنظیم بازار دلار را در ابتدا با نرخ چهار هزار و ۷۷۰ تومان و سپس با کاهش با نرخ ۴۶۸۹ تومان وارد بازار کرد که روند کاهش نرخ دلار توسط بانک مرکزی تا پایان روز ادامه داشت.


همچنین بر  همین اساس بانک مرکزی، به ازای هر کارت ملی دلار را در روز گذشته با نرخ چهار هزار و ۶۳۴ تومان به صرافی‌های بانکی ارایه و آنها نیز دلار را به صراف ها می‌دهند.


بر اساس اعلام صرافان میزان عرضه  دلار در بازار بسیار زیاد است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.


 بانک مرکزی دلار را در روز جاری با نرخ ۴ هزار و ۶۲۲ تومان به صرافان بانکی عرضه می کند.


برچسب ها: ارز دلار کرباسیان
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر