18 بهمن 1396 - 08:54
وزارت صنعت خبر داد؛

تولید ۱۸ خودرو با درجه کیفی ۴ ستاره در دی

طبق ارزشیابی کیفی انجام شده در دی امسال، در گروه خودروهای سبک ۱۰ خودرو و در گروه خودروهای سنگین ۸ خودرو توانستند چهار ستاره کیفی به دست آورند.
کد خبر : ۸۱۷۸۴
خودرو

به گزارش ایبِنا، بر اساس گزارش ارزشیابی خودروهای ساخت داخل که توسط اداره کل خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد، در دی ماه امسال در گروه وانت، وانت تندر شرکت ایران خودرو با دریافت سه ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را در سطح قیمتی پایین تر از ۵۰ میلیون تومان به خود اختصاص داد و وانت‌ مزدا کارا ۲۰۰۰ تک کابین بهمن موتور و وانت سایپا ۱۵۱ شرکت سایپا بن‌ رو با کسب دو ستاره کیفی در رده بعدی جای گرفتند.


در این کلاس قیمتی وانت‌های‌ مزدا کارا ۲۰۰۰ دو کابین بهمن موتور، آریسان ایران خودرو دیزل و وانت‌های نیسان دوگانه سوز و تک سوز زامیاد هر کدام یک ستاره کیفی را از آن خود کردند. تمامی خودروهای این گروه در ارزشیابی ماه گذشته (آذر) نیز همین تعداد ستاره را کسب کرده بودند.
۱۰ خودروی سواری با ۴ ستاره کیفی
همچنین در بخش سواری خودروهای پژو ۲۰۰۸ ایران خودرو، ایکاپ، نیو مزدا ۳ شرکت بهمن موتور و گرند ویتارای شرکت ایران خودرو خراسان در سطح قیمتی بالاتر از صد میلیون تومان با کسب چهار ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروها را به دست آوردند. دو خودروی نیومزدا ۳ و گرند ویتارای در ارزشیابی قبلی (آذرماه امسال) نیز چهار ستاره را کسب کرده بودند.
در سطح قیمتی ۷۵ تا صد میلیون تومان نیز خودروهای هیوندا ۲۰i کرمان موتور و کیاسراتوی شرکت سایپا موفق به دریافت چهار ستاره کیفی شدند.
تیگو ۵ مدیران خودرو، هایما S۷ اتوماتیک ایران خودرو خراسان و JAC-S۵ کرمان موتور نیز در این کلاس قیمتی با کسب سه ستاره کیفی در رتبه بعدی قرار گرفتند. همگی خودروهای این کلاس قیمتی در ارزشیابی ماه گذشته(آذرماه) نیز به همین اندازه ستاره کیفی به دست آورده بودند.
از سوی دیگر در کلاس قیمتی ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، خودروی آسا B۳۰ ساخت شرکت بهمن موتور چهار ستاره کیفی به دست آورد و چانگان CS۳۵ سایپا- سیتروئن، آریزو ۵ مدیران خودرو، JAC-J۵ کرمان موتور و آریواتوماتیک سایپا بن‌رو توانستند سه ستاره کیفی به دست آوردند. در این کلاس قیمتی لیفان X۶۰ کرمان موتور نیز دو ستاره کیفی به دست آورد. این خودرو در ارزشیابی آذرماه یک ستاره‌ای بود.
همچنین در سطح قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، خودروهای رنو ساندرو و پارس تندر پارس خودرو و خودروهای پژو ۲۰۷ اتوماتیک و تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک ایران خودرو با دریافت چهار ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولید ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص دادند.
خودروهای تندر ۹۰، رانا، دنا پلاس، پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۶SD همگی از ایران خودرو به همراه تندر ۹۰ و برلیانس H۲۳۰ پارس خودرو و آریو دنده‌ای سایپا بن‌رو در این کلاس قیمتی سه ستاره کیفی به دست آوردند.
همچنین خودرو NEW MVM ۳۱۵ مدیران خودرو، سورن و سمند تبریز شرکت ایران خودرو تبریز، پژو پارس ایران خودروی فارس، پژو پارس ایران خودرو مازندران و پژو ۴۰۵ ایران خودرو خراسان دو ستاره در این کلاس قیمتی در دی‌ماه به دست آوردند.
خودروهای پژوپارس، دنا و دانگ فنگ H۳۰ از محصولات ایران خودرو و خودروهای تیبا و ساینا از محصولات سایپا-سیتروئن به همراه تیبا ۲ شرکت سایپا نیز توانستند در این ماه در کلاس قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومانی دو ستاره ای شوند.
در کلاس قیمتی پایین تر از ۲۵ میلیون تومان نیز دو خودروی سایپا X۱۳۱ و سایپا X۱۳۲ شرکت سایپا و همچنین سایپا X۱۳۱ پارس خودرو هر کدام تنها یک ستاره به دست آوردند. این خودروها در ارزشیابی آذرماه نیز یک ستاره ای بودند.
۸ خودروی سنگین ۴ ستاره ای در دی ماه
اما در گروه کشنده‌ها، دو خودروی کشنده ولوو FH۵۰۰ و ولوو FH۴۶۰ سایپا دیزل به همراه کشنده اسکانیا G۴۱۰ ماموت دیزل چهار ستاره کیفی را از آن خود کردند. در این گروه کشنده ولوو FM۴۶۰ سایپا دیزل چهار ستاره کیفی کسب کرد و کشنده FAW J۶ سیبا موتور یک ستاره به دست آورد.


در گروه کامیونت، کامیونت ایسوزو NPR۷۵K بهمن دیزل چهار ستاره کیفی به دست آورد و کامیونت الوند سایپا دیزل یک ستاره ای شد. در بخش کامیون نیز کامیون ایسوزو FVR و کامیون ایسوز NPR۷۵M بهمن دیزل به همراه کامیون ولوو باری FM۴۶۰ سایپا دیزل چهار ستاره کیفی به دست آوردند. در گروه اتوبوس نیز اتوبوس بین شهری اسکانیا ۴۲۱۲ مارال از محصولات شرکت عقاب افشان سه ستاره کیفی به دست‌ آورد.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر