18 بهمن 1396 - 15:19

اهدای قرآن طباخ توسط بانک پاسارگادبه استانداری سیستان و بلوچستان

بانک‌پاسارگاد در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود و جهت بهره‌مندی علاقمندان، پژوهشگران و محققان، به استانداری سیستان و بلوچستان و امام‌جمعه اهل سنت زاهدان، یک جلد کتاب نفیس قرآن طباخ را اهدا کرد.
کد خبر : ۸۱۸۴۷
بانک پاسارگاد قرآن طباخ

به گزارش ایبِنا و به نقل از روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، این بانک در ادامه‌ی طرح اهدای کتب نفیس به مراکز علمی، دانشگاه‌ها، نهادها و سازمان‌های مختلف، طی مراسمی یک جلد کتاب نفیس قرآن طباخ را به دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان و مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام‌جمعه اهل سنت زاهدان اهدا کرد.


همچنین امام‌جمعه اهل سنت زاهدان، اینگونه حمایت‌ها را در راستای توسعه فرهنگ اسلامی و دینی ارزشمند خواند و نگاه مدیران بانک‌پاسارگاد را به مقوله مسئولیت‌های اجتماعی ستود. وی همچنین کتاب نفیس «قرآن طباخ» را هدیه‌ای گرانسنگ خواند و ضمن تشکر ویژه از دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد، اظهار داشت: بی‌شک ارزشمندتر، فاخرتر و گرانمایه‌تر از این هدیه وجود ندارد. این کتاب نفیس در مسجد مکی، برای بهره‌مندی علاقمندان قرار داده‌ خواهد شد.


در این مراسم، استاندار زاهدان از توجه و اهتمام ویژه بانک‌پاسارگاد به فرهنگ و هنر کشور قدردانی کرد و اینگونه اقدامات را بسیار ارزشمند خواند. وی خواستار استمرار حمایت‌های بانک‌پاسارگاد در این مسیر شد.


گفتنی است «مصحف شریف خراسان» به خط عبدالله طباخ هروی، از قرآن‌های نفیس و کم‌نظیر گنجینه‌ی آستان قدس رضوی است که در قرن نهم هجری و در زمان حکومت سلطان بایسنقر به رشته تحریر در آمده‌ است. این کتاب در سال ۱۳۹۴ با حمایت بانک‌پاسارگاد چاپ و رونمایی شد. کتاب در قطع رحلی سلطانی، ۳۳*۴۷ سانتی‌متر مربع که در چاپخانه راش آلمان به مدت سه سال به چاپ رسیده‌است، به جهت نوع تذهیب، خوشنویسی و کتابت بی‌نظیر و از بدایع روزگار است؛ در این کتاب چند نوع هنر با هم آمیخته‌ شده که زیبایی و ماندگاری آن را چندین برابر کرده‌است.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر