24 بهمن 1396 - 10:39
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد؛

سازوکار تنظیم بازار در شب عید/ دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دلیلی برای افزایش قیمت کاذب کالاها در شب عید وجود ندارد.
کد خبر : ۸۲۰۴۰
پورابراهیمی

به گزارش ایبِنا به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی داورانی در خصوص تنظیم بازار شب عید گفت: معمولا در روزهای پایانی سال با توجه به خریدهای مردم برای سال نو، تقاضای خرید کالا و خدمات با رشد روبرو می‌شود، عدم نظارت موثر بر بازار در روزهای پایانی سال که تقاضای خرید کالا و خدمات از سوی مردم افزایش می یابد، به گرانی قیمت ها منجر می شود.    


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ایام پایانی سال مجموعه ای از واحدهای تولیدی، بخش های بازرگانی و صنوف باید هماهنگی های داشته باشند تا تقاضای خرید شب عید در زمینه های مختلف مانند اقلامی خوراکی و پوشاک پاسخ داده شود.


نماینده مردم کرمان و راور در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: مجموعه ای از واحدهای متولی در بازار در بخش عملیات مانند واحدهای صنفی و بنگاه های تولیدی باید در حوزه تنظیم بازار شب عید، اقدامات لازم را انجام دهند که بطور طبیعی اتاق های بازرگانی،تعاون و اصناف باید در این راستا مدیریت لازم را داشته باشند.


وی ادامه داد: دستگاه های نظارتی مانند حوزه بازرگانی وزارت صنعت، معدن وتجارت و سازمان تعزیرات حکومتی باید در خصوص نظارت بر بازار به مجلس پاسخگو باشند و کمیسیون اقتصادی مجلس تلاش خواهد کرد به نحوی نظارت انجام شود که مجموعه های عملیاتی و نظارتی پاسخگوی نظارت مجلس در حوزه تنظیم بازار باشند.


پورابراهیمی داورانی تصریح کرد:اطلاعاتی که به ما از وضعیت تهیه کالاها و اقلام مورد نیاز مردم برای شب عید ارائه شده حاکی از این است تمهیدات لازم برای تامین بخش زیادی از اقلام وخوراکی ها  شب عید اندیشیده شده است بنابراین دلیلی برای افزایش قیمت کاذب  کالاها در شب عید وجود ندارد.  


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کمیسیون اقتصادی مجلس این آمادگی را دارد که در صورت نقض مقررات تنظیم بازار، موارد را مورد رسیدگی قرار دهد.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر