آیفکس ۱۱۰۷ واحد شد

شاخص کل فرابورس روز جاری با رشد ۱۵ واحدی معادل ۱.۳۸ درصدی در پایان معاملات به ۱۱۰۷ واحد رسید.
کد خبر : ۸۲۰۷۵
فرابورس

به گزارش ایبِنا، فرابورس در حالی معاملات سه‌شنبه را به پایان رساند که حدود ۳۱۸ میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از ۲ هزار و ۶۳ میلیارد ریال در تمامی بازارها دست به دست شد و شاخص کل بیش از یک درصد افزایش یافت.


بر اساس آمارهای معاملاتی روز جاری در مجموع بازار سهام فرابورس «شامل معاملات در بازارهای اول، دوم، سه تابلو بازار پایه، مشتقه و SME» شاهد جابه‌جایی نزدیک به ۲۹۱ میلیون سهم به ارزش حدود ۷۰۹ میلیارد ریال بودیم که این میزان دادوستد در ۳۴ هزار دفعه رقم خورد.


نماد ذوب‌آهن با خرید و فروش بیش از ۴۷ میلیون سهم به ارزش ۴۱ میلیارد ریال بالاترین حجم و ارزش معاملات را در بازار سهام به خود اختصاص داد. در نماد «ذوب» نزدیک به ۱۰۰ درصد از خرید سهام توسط حقیقی‌ها صورت گرفت و سهامداران حقوقی مشارکت ۲۵.۵ درصدی در سمت فروش داشتند.


 پربازدیدترین نماد معاملاتی


بر اساس این گزارش، شاخص کل فرابورس روز جاری رشد ۱۵ واحدی معادل ۱.۴ درصدی را تجربه کرد که عمده بار مثبت بر آیفکس از جانب نمادهای پالایشی، پتروشیمی و فلزات اساسی رقم خورد.


همچنین نمادهای «مارون»، «زاگرس»، «دماوند»، «ذوب»، «هرمز»، «شپاس» و «شاوان» تا سطح حداکثر ۸ واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند تا آیفکس با صعود امروز در ارتفاع ۱۱۰۷ واحدی بایستد.


از سویی امروز در حالی دو نماد «زنگان» و «ثتران» با بیشترین رشد روزانه قیمت روبه‌رو شدند که دو نماد «کتوکا» و «دبالک» بالاترین افت قیمتی را به ثبت رساندند. توقف دو نماد «غگلستا» و «قاسم» نیز در جریان بازار امروز صورت گرفت و در مقابل نماد «زنگان» بازگشایی شد.


در همین حال در قالب پیام ناظر اعلام شد بازارگردانی مبتنی بر حراج و تغییر دامنه نوسان قیمت تا سقف ۱۰ درصد در نماد «زشگزا» از فردا ۲۵ بهمن‌ماه در بازار دوم فرابورس آغاز می‌شود. در سمت دیگر بازار، سرمایه‌گذاران بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس اقدام به دادوستد ۱.۲۶ میلیون ورقه به ارزش بیش از یک‌هزار و ۱۱۱ میلیارد ریال کردند. در این بازار «سخاب ۶» صدرنشین شد و بالاترین حجم و ارزش معاملات را کسب کرد.


اوراق تسهیلات مسکن


نگاهی به معاملات تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز حاکی از افت قیمتی تسه‌ها در اغلب نمادهای مورد معامله دارد. بر این اساس، قیمت این اوراق امروز در بازه ۷۰۵ هزار تا ۷۳۳ هزار ریال قرار داشت. بالاترین قیمت اوراق تسهیلات مسکن و همچنین بیشترین میزان حجم و ارزش معاملات به تسه دی‌ماه ۹۶ تعلق گرفت.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر