27 بهمن 1396 - 10:15
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

ردپای آمریکا در اخلال بازار ارز/ نشست مجلسی‌ها با کرباسیان و سیف

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: پیرو دستور دکتر لاریجانی به کمیسیون اقتصادی، هفته آینده کمیسیون با حضور وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی نوسانات بازار ارز را بررسی می کند.
کد خبر : ۸۲۱۷۹
محمدرضا پورابراهیمی

به گزارش ایبِنا به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به وضعیت نابسامان ارز، گفت: پیرو دستور دکتر لاریجانی به کمیسیون اقتصادی، هفته آینده کمیسیون با حضور وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی نوسانات بازار ارز را بررسی می کند.


رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در هفته گذشته جلساتی نیز با حضور مسئولان برای بررسی بازار ارز برگزار شد، افزود: به نظر می رسد بانک مرکزی نیازمند تدوین برنامه است، لذا در روز شنبه یا یکشنبه هفته آینده نشست مشترکی با حضور وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی و اگر نیاز بود افراد دیگری از مجموعه دولت برای بررسی بازار ارز برگزار می شود.


نرخ ارز بر اساس تقاضای کاذب افزایش یافته است


پورابراهیمی با تاکید بر اینکه کمیسیون اقتصادی گزارشی را برای ارائه به صحن علنی تهیه می کند و در آن گزارش وضعیت بازار ارز تشریح می شود، ادامه داد: اقداماتی که بانک مرکزی انجام داده و اقداماتی که انجام نداده است، در این جلسه مورد بررسی قرار می گیرد و در پایان برنامه پیشنهادی کمیسیون اقتصادی برای حل مشکل نوسانات بازار به هیئت رییسه ارائه می شود و به تشخیص رییس مجلس گزارش در صحن علنی قرائت می شود.


وی یادآور شد: معتقد هستم نرخ ارز متناسب با شرایط اقتصادی کشور نیست و بر اساس تقاضای کاذب افزایش یافته است و دلیل اصلی نیز این است که بانک مرکزی در این حوزه منفعل است در حالی که بازار ارز قابل مدیریت شدن است.


آمریکایی ها از هر روزنه ای برای برهم زدن نظم اجتماعی کشور ورود می کنند


نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در این موضوع که آمریکایی ها در امور اقتصادی کشور مداخله کرده و مشکل ایجاد می کنند شکی نیست، افزود: در این موضوع که ما باید چه کارهایی انجام دهیم که مداخله آمریکایی ها را به پایین ترین حد برسانیم حتما نیاز به برنامه داریم.


وی ادامه داد: آمریکایی ها از هر روزنه ای اعم از حوزه سیاسی، امنیتی و اقتصادی می خواهند برای برهم زدن نظم اجتماعی کشور ورود کنند که در هر حال حاضر یکی از این روزنه ها را بازار ارز می دانند و در حال حاضر آنها فعالیت های اقتصادی را رصد می کنند و دست به کار هستند.


آمریکایی ها به دنبال اخلال در بازار ارز هستند


پورابراهیمی اظهار داشت: نقش آمریکایی ها در افزایش نرخ ارز وجود دارد اما اینکه آنها بخواهند تاثیر بگذارند و ما نتوانیم جلوی آنها را بگیریم به هیچ وجه درست نیست، چراکه ما می توانیم جلوی آنها را بگیریم.


رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اگر سستی کنیم و منفعل باشیم اثر منفی سیاست گذاری هایی که دشمن می خواهد اخلال کند در بازار ارز بیشتر خود را نشان می دهد، تصریح کرد: آمریکایی ها به دنبال اخلال در بازار ارز هستند اما ما باید برای مدیریت آن برنامه ریزی می کنیم.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر