28 بهمن 1396 - 16:09

نیما به سنا می‌پیوندد

مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی از اضافه شدن سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) خبر داد.
کد خبر : ۸۲۲۶۸
دلار

به گزارش خبرنگار ایبِنا، مهدی کسرایی پور در جلسه هماهنگی صرافی‌های بانکی برای راه‌اندازی سامانه جدید ارزی اظهارداشت: زیرسامانه‌ای به سایت سنا تحت عنوان نیما اضافه شده که مخفف نظام یکپارچه معاملات ارزی است.


وی افزود: صرافی‌ها پیشنهاد ارز را در سامانه با مشخصاتی چون نرخ ارز، کارمزد، حداکثر زمان صدور حواله و مهلت اعتبار پیشنهاد ثبت می‌کنند و متقاضیان براساس این پیشنهادها می‌توانند خرید را انجام دهند.


مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی درباره دلایل راه‌اندازی سامانه در پایان سال نیز گفت: تقاضای واردات بیشتر در بهار اتفاق می‌افتد و با آماری که از ثبت سفارش‌ها داریم اکنون زمان مناسبی است و تا زمانی که سامانه به ثبات برسد روش قبلی تامین ارز نیز پابرجا خواهد بود و افراد مخیر هستند که از کدام روش استفاده کنند.


کسرایی پور ادامه داد: در گام اول همکاری با صراف‌های بانک‌ها انجام می‌شود و در گام بعدی صراف‌های غیر بانکی و همچنین صادرکنندگان به عنوان فروشنده وارد می‌شوند و ارتباط بین صرافی‌ها نیز برقرار می‌شود.


وی درباره امنیت اطلاعات موجود در سامانه نیز گفت: ارتباط بین سامانه ها از بستر امن صورت می‌گیرد و از طریق اینترنت نیست، در نتیجه ضریب امنیتی بالایی دارد.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر