29 بهمن 1396 - 08:29

تجهیز گمرکات به نرم‌افزارهای موبایلی

معاون گمرک ایران استفاده از نرم افزارهای گمرک موبایلی، ارزشگذاری داینامیک و تجزیه و تحلیل تصاویر ایکس ری به صورت هوشمند را از برنامه‌های اصلی گمرک اعلام کرد.
کد خبر : ۸۲۲۷۷
گمرک

به گزارش ایبِنا، علی بعیدی مفردنیا با اشاره به برنامه استفاده از نرم افزارهای گمرک موبایلی، گفت: جهت گیری گمرک به سمت استفاده از نرم افزارهای گمرک موبایلی است و ارزش گذاری داینامیک و تجزیه و تحلیل تصاویر ایکس ری به صورت هوشمند از مهم ترین برنامه های گمرک ایران در آینده است.


بعیدی مفردنیا اظهارداشت: خوشبختانه در ۵۰ سال گذشته ماهیت فعالیت گمرک به عنوان یک دستگاه نظارتی تغییر کرده و دقت و سرعت را به عنوان دو فاکتور اصلی به کار بسته است. وی با تاکید بر اینکه توازن دقت و سرعت انجام امور گمرکی با استفاده از فناوری های نوین حاصل می شود، افزود: در گذشته نقش گمرک تنها در راستای دریافت عوارض و مالیات بود، اما اکنون این نقش به صیانت از جامعه تبدیل شده به نوعی که هموطنان در صورت خرید یک کالا انتظار دارند چارچوب های استاندارد و کیفیت و سلامت را دارا باشد و این وظیفه برعهده گمرک است.


معاون گمرک ایران با تاکید بر لزوم به کارگیری پنجره واحد تجارت الکترونیکی به عنوان عالی ترین نقطه خدمات گمرکی، تاکید کرد: با وجود مدیریت ریسک هوشمند دیگر نمی توان در گمرکات نقش سنتی را ایفا کرد و اگر این نوع مدیریت وجود نداشته باشد، یقینا به جایی نمی رسیم.


وی به ارزیابی سازمان های مختلف در خصوص عملکرد گمرکات ایران در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره و اضافه کرد: گمرک ایران تنها سازمانی بود که توانست تمامی پروژه های خود را به پایان رسانده و درخواست پروژه های جدید بدهد.


بعیدی مفردنیا با اشاره به کسب مقام نخست در خدمات الکترونیکی توسط گمرک ایران بر اساس ارزیابی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور افزود: براساس ارزیابی های سازمان های بین المللی گمرک ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر مقام اول و در مبارزه با قاچاق کالا مقام دوم را بین کشورهای جهان از آن خود کرد.


وی با تاکید بر لزوم به کارگیری مدیریت هوشمند در انجام امور گمرکی، تصریح کرد: گمرک ایران امروز در جایگاهی قرار دارد که بر اساس نظر سازمان های همجوار تحول خوبی در گمرک ایجاد شده و با توجه به اینکه دنیا در حال گام برداشتن برای استفاده از گمرک موبایل و ارایه همه خدمات گمرکی بر روی تلفن های همراه ارباب رجوع است، اگر ما به آن توجه نکنیم عقب می مانیم.


برچسب ها: گمرک معاون گمرک
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر