29 بهمن 1396 - 08:41

جزییات ابلاغیه جدید ارزی گمرک/ تشدید کنترل کالاهای مسافری

گمرک ایران از تدابیر جدید برای کنترل بیشتر کالاهای مسافری خروجی خبر داد و اعلام کرد: کنترل‌های مسافری در گمرکات سراسر کشور افزایش می‌یابد.
کد خبر : ۸۲۲۷۸
ارز

به گزارش ایبِنا، در بخشنامه جدیدی که در این خصوص به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده بر لزوم کنترل بیشتر کالاهای مسافری خروجی تاکید شده است. در این بخشنامه بر الزام تمامی گمرکات در مبادی خروجی هوایی، دریایی و زمینی نسبت به تداوم کنترل‌های دقیق گمرکی تاکید و موضوع به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده تا در مورد مسافران پُرسفر با رعایت کامل مقررات و دستورالعمل‌های ابلاغی در رابطه با میزان ارز و طلا و کالاهای همراه مسافران خروجی اقدام شود.


این بخشنامه از سوی فرود عسگری رییس کل گمرک ایران جهت اجرا به ناظران و مدیران گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده است. طبق دستورالعمل اجرایی ناظر بر ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر به گمرکات سراسر کشور، ورود و خروج ارز به صورت نقد و یا اسناد بانکی (چک بانکی، چک تضمینی، چک مسافرتی، سایر اسناد مالی قابل انتقال) و یا  اوراق بهادار بی‌نام (اوراق قرضه) به صورت فیزیکی، به هر طریق، توسط هر مسافر تا سقف مبلغ ۱۰۰۰۰ یورو (ده هزار یورو) یا معادل آن به سایر ارزها، مجاز بوده و نیاز به اظهار نداشته، لیکن جهت مبالغ بیش از ۱۰۰۰۰ یورو (ده هزار یورو) یا معادل آن به سایر ارزها، مسافر می‌بایست به سامانه ارز همراه مسافر مراجعه و نسبت به ثبت اطلاعات مورد نیاز اقدام نموده و پس از اخذ کد رهگیری و فرم مورد نظر توسط گمرک، مراحل بعدی را از طریق سیستم بانکی انجام دهد.


برچسب ها: ارز گمرک
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر