کمیته خزانه‌داری بریتانیا خواستار کاهش نرخ بهره وام شد

کمیته خزانه داری پارلمان بریتانیا اعلام کرد که محاسبه نرخ بهره وام های دانشجویی بر پایه نرخ تورم قیمت خُرده فروش منصفانه نیست و باید بهره وام دانشجویی کاهش پیدا کند.
کد خبر : ۸۲۳۰۰
وام دانشجویی

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از رویترز، کمیته خزانه داری پارلمان بریتانیا اعلام کرد که دولت باید نرخ بهره را در وام های دانشجویی برای دانشجویان انگلیسی کاهش دهد. در همین حال شهریه دانشگاه ها در انگلیس در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار بیشتر است و شهریه تحصیل یک دانشجو در سال تقریبا ۹ هزار پوند معادل ۱۲ هزار و ۶۴۰ دلار است.


این در حالی است که اپوزیسیون حزب کارگر انگلیس در سال ۲۰۱۷ میلادی با حمایت از دانشجویان و شعار کاهش بدهی آنها موفق به کسب کرسی شد.


در حال حاضر، نرخ بهره وام های دانشجویی در انگلیس در مقایسه با نرخ تورم این منطقه ۶.۱ نقطه درصد بیشتر است. همچنین کمیته خزانه داری پارلمان بریتانیا اعلام کرد که استفاده از نرخ تورم قیمت خرده فروش به عنوان ملاک برای نرخ بهره وام دانشجویی منصفانه نیست.


بر همین اساس، «مارک کارنی» رییس بانک انگلیس هم در اوایل ماه جاری میلادی گفته بود که دولت باید به قرار دادهایی که بر اساس نرخ تورم قیمت خُرده فروش که روشی برای محاسبه نرخ بهره است، پایان دهد و آن را از گردونه محاسبات خارج کند.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر