عرضه دو اسناد خزانه اسلامی در فرابورس نهایی شد

فرابورس روز جاری میزبان دو عرضه اسناد خزانه اسلامی مربوط به بودجه سال ۹۶ در نمادهای «اخزا ۶۰۸» و «اخزا ۶۰۹» در بازار ابزارهای نوین مالی بود.
کد خبر : ۸۲۳۳۵
اسناد خزانه اسلامی

به گزارش ایبِنا، امروز در فرابورس اوراق «اخزا ۶۰۸» به تعداد ۱۶ میلیون ورقه با تاریخ سررسید ۱۱ تیرماه ۹۸  منتشر شد و هر ورقه آن ۷۶۹ هزار ریال قیمت خورد. همچنین تعداد کل اوراق «اخزا ۶۰۹»، ۸ میلیون ورقه بوده و تاریخ انتشار و سرسید آن همانند «اخزا ۶۰۸» است که روز جاری طی عرضه در بازار ابزارهای نوین مالی، نخستین روز معاملاتی آن با قیمت پایانی ۷۷۴ هزار ریال به اتمام رسید.


عرضه دو اخزای دیگر در راه است


در پی پذیرش و عرضه اسناد خزانه اسلامی در قالب بودجه سال ۹۶ دو سری اخزای دیگر در نمادهای «اخزا ۶۱۰» و «اخزا ۶۱۲» به ترتیب در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هفته جاری عرضه می‌شوند.


اوراق اخزا ۶۱۰ به تعداد ۱۷ میلیون ورقه آبان ماه سال جاری از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی منتشر شد که در آذرماه ۹۸ سررسید می‌شود. اخزا ۶۱۲ نیز به تعداد ۱۸ میلیون ورقه منتشر شده که سررسید آن اواسط بهمن‌ماه سال ۹۸ خواهد بود.


آمار معاملات روزانه


معامله گران اسناد خزانه اسلامی امروز با جابه‌جایی ۲۸۱ هزار و ۹۱۷ ورقه در نماد «اخزا ۶۰۷» به ارزش افزون بر ۲۳۸ میلیارد ریال، بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی بازار اوراق با درآمد ثابت را در این نماد رقم زدند. در مجموع بازار اوراق با درآمد ثابت میزبان دست به دست شدن بیش از یک و نیم میلیون ورقه به ارزش نزدیک به یک هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال بود.


از سوی دیگر معامله گران اوراق تسهیلات مسکن در دومین روز کاری هفته پایانی بهمن‌ماه بیش از ۷۷ هزار ورقه تسه را مبادله کردند که خریدوفروش این مقدار از اوراق تسه، ارزش بیش از ۵۵ میلیارد ریالی را به ثبت رساند.


بازارهای اول و دوم


مبادلات سهام در بازارهای اول و دوم نیز به نقل‌وانتقال افزون بر ۱۰۸ میلیون سهم به ارزش ۲۱۶ میلیارد ریال منجر شد که در حدود ۱۳ هزار و ۷۰۰ نوبت معاملاتی جابه‌جا شد. در سه تابلو معاملاتی بازار پایه نیز بیش از ۹۹ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال مورد دادوستد قرار گرفت.


در نهایت شاخص کل فرابورس با دو واحد افت که نیمی از آن تحت تاثیر معاملات منفی در نماد «ذوب» بود، مواجه شد و بدین ترتیب در ارتفاع ۱۰۹۹ واحدی معاملات این روز کاری را خاتمه بخشید.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر