26 ارديبهشت 1397 - 09:12
با تصویب شورای عالی اداری؛

سازمان ملی مهاجرت تشکیل می شود

سازمان ملی مهاجرت با تصویب شورای عالی اداری کشور با شخصیت حقوقی مستقل و وابسته به وزارت کشور تاسیس می شود.
کد خبر : ۸۵۹۳۸
شورای عالی اداری

به گزارش ایبِنا، شورای عالی اداری در یکصد و هشتاد یکمین جلسه خود در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷و بنا به پیشنهاد مشترک وزارت کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور و در اجرای فرایند مقرر در تبصره ذیل ماده ۱۱۵ قانون خدمات کشوری، با تشکیل سازمان ملی مهاجرت موافقت کرد.


در تصویب نامه شورای عالی اداری آمده است: به منظور تمرکز سیاست گذاری، راهبری، برنامه ریزی، نظارت و سازماندهی امور اتباع ومهاجرین خارجی و پناهندگان و برقرای ارتباط موثر با نهادها و سازمان های بین المللی، «سازمان ملی مهاجرت کشور»، با شخصیت حقوقی مستقل و وابسته به وزارت کشور تاسیس می شود.


وظایف و اختیارات سازمان ملی مهاجرت و نحوه همکاری دستگاه های اجرایی در انجام وظایف آن، به موجب قانون مشخص می شود.


در تبصره این تصویب نامه آمده است: سازمان ملی مهاجرت از نظر استقلال تشکیلاتی در سطح ستاد مرکزی سازماندهی شده و وظایف استانی و شهرستانی آن، کماکان در استانداری ها و فرمانداری ها انجام خواهد شد.


براین اساس وزارت کشور باید لایحه تشکیل سازمان مذکور را با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور و سایر دستگاه های ذیربط در امور اتباع بیگانه همراه با ماموریت و شرج وظایف سازمان، طی مدت سه ماه تهیه و برای سیر مراحل تصویب، به هیات وزیران ارئه کند.


این مصوبه در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه هزار و سیصدو نود و هفت به امضای جمشید انصاری معاون  رییس جمهوری و دبیر شورای عالی اداری رسید و برای وزارت کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شد.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر