وال استریت کانون زلزله تبعات جنگ تجاری ترامپ با جهان

مواضع اخیر رییس جمهور آمریکا برای در پیش گرفتن وضع تعرفه بلندمدت بر روی همپیمانان خود، رونق وال استریت را تحت الشعاع خود قرار داد.
کد خبر : ۸۶۶۵۲
وال استریت

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از  رویترز، بازار بورس آمریکا به تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا مبنی بر برداشتن معافیت تعرفه واردات فولاد و آلومنیوم از کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا واکنش منفی نشان داد و کم رونق گزارش می شود.


در همین حال نمادهای اصلی بورس وال استریت در چند روز اخیر به دلیل شعله ور شدن جنگ تجاری میان آمریکا و همپیمانان خود کاهش نشان داده است، ضمن اینکه اظهارات «ویلبر راس» وزیر تجارت آمریکا مبنی بر محقق شدن تعرفه ۲۵ درصد بر روی واردات فولاد و تعرفه ۱۰ درصد بر روی واردات آلومنیوم برای یک دوره طولانی مدت بر روی همپیمانان آمریکا به روند نزولی بیشتر سهام آمریکا منجر شد.  


ترس از جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا و همپیمانان آن در حالی وارد مرحله جدیدی شده که دونالد ترامپ به دنبال وضع مالیات بر روی خودروسازان آلمانی است و تعرفه آن شبیه به تعرفه فولاد و آلومنیوم خواهد بود.


به گفته برخی از کارشناسان اقتصادی، در پیش گرفتن سیاست افزایش تعرفه واردات از سوی آمریکا به عنوان ابزاری برای چانه زنی ایالات متحده برای مذاکرات است و به نظر می رسد که رویکرد آمریکا در بحث تعرفه ها بلندمدت باشد و با توجه به فضای فعلی پایانی برای آن در حال حاضر متصور نیست.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر